Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lustracje w ramach konkursów krajowych dowodem na piękne i zadbane ogrody działkowe oraz działki w PZD - 13.07.2012

 

Od 22 czerwca br. trwają lustracje konkursowe w ogrodach działkowych oraz działkach zgłoszonych do  konkursów krajowych „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2012” oraz „Wzorowa Działka Roku 2012”, które przeprowadzają dwuosobowe komisje konkursowe, w skład których wchodzi członek krajowej komisji ds. zagospodarowania i modernizacji ogrodów i działek oraz instruktor SSI PZD. Łącznie do ww. konkursów zgłoszone zostały aż 23 ROD z 21 okręgowych zarządów PZD oraz 24 działki z 20 okręgowych zarządów PZD.

Jak do tej pory odbyło się  już  21 lustracji w ramach konkursu „ROD Roku 2012” oraz 21 lustracji w ramach konkursu „Wzorowa Działka Roku 2012”. Ostatnie lustracje odbędą się w dniu 16 lipca br.

Należy zauważyć, że już pierwsze  lustracje konkursowe ukazały wysoki poziom jakie reprezentują ogrody działkowe oraz same działki, pod względem zagospodarowania i funkcjonowania.  Świadczą o tym m.in. pięknie utrzymane trawiaste aleje ogrodowe, place ogólne, bezpieczne place zabaw dla dzieci, zadbane budynki gospodarcze tj.; Dom Działkowca, sanitariaty i wreszcie działki – estetyczne, racjonalnie zagospodarowane i wzorowo utrzymane „oazy zieleni i spokoju”, jak mówią o nich sami działkowcy. Jest to również dowód na to, jak dobrze funkcjonują Rodzinne Ogrody Działkowe w Polskim Związku Działkowców. Ponadto dostrzec można również niebywałe zaangażowanie oraz ogrom pracy, jakie wkładają zarówno zarządy ROD jak i działkowcy w utrzymanie na takim  poziomie ogrodów i dziełek nie tylko w ramach konkursów, ale żeby taki obraz utrzymywał się nieustannie.  

Warto zauważyć, że konkursy krajowe które weszły już na stałe do  tradycji PZD wywołują bardzo pozytywną rywalizację między ogrodami oraz indywidualnymi działkami, która wpływa  na poprawę zagospodarowania, estetyki, funkcjonalności ogrodów i działek. Konkursy  te są również okazją do zaprezentowania wieloletniego dorobku zarządów poszczególnych ogrodów i indywidualnych działkowców. ECH

 

ROD im. 100-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Krośnie Odrzańskim (OZ PZD W Zielonej Górze)

 

ROD im. Wojska Polskiego w Białymstoku (OZ PZD Podlaski)

 

ROD "20-leica Lotnictwa Morskiego" w Siemirowicach (OZ PZD w Słupsku)

 

Działka w ROD im. 22 lipca w Ostrowie Wlkp. (OZ PZD w Kaliszu)

 

Działka w ROD "Nad Nielbą" w Wągrowcu (OZ PZD w Pile)

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio