Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Internauci aktywnie reagują na wyrok Trybunału Konstytucyjnego - 12.07.2012

Po ogłoszeniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych na wielu portalach internetowych pojawiło się wiele komentarzy dotyczących orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. W świetle utracenia fundamentalnych praw, które ustawa gwarantowała wszystkich działkowcom, w swoich wypowiedziach internauci wyrażają niepokój o przyszłość ogrodów działkowych.

Wiele głosów krytykujących orzeczenie TK pojawiło się na portalach. Zacznijmy od tych, które znajdują się na portalu Onet.

- Według TK niekonstytucyjny jest m.in. art. 25 ustawy, który mówi, że PZD jest ogólnopolską, samodzielną i samorządną organizacją społeczną, powołaną do reprezentowania i obrony praw i interesów swych członków wynikających z użytkowania działek w rodzinnych ogrodach działkowych”.
Jeżeli według TK tak sformułowany przepis jest niekonstytucyjny oznacza to, że albo TK reprezentuje jakieś inne społeczeństwo, albo Konstytucja przestała być gwarantem wolności (w tym wolności stowarzyszeń i zgromadzeń), albo oznacza to, że pieniądz jest wartością wyższą niż Ustawa Zasadnicza. Inaczej nie umiem tego wyjaśnić.

Wielu internautów nie rozumie też zarzutów stawianych pod adresem Polskiego Związku Działkowców:

- Boli mnie sposób przekazywania informacji przez media ,które niby pod pozorem zrozumienia dla działkowców sugerują , że są wykorzystywani przez zarząd i nie mają żadnych praw. Pokazuje się też jak to się wzbogacili zarządzający , a przecież to jest zarząd dla 5 mln ludzi i muszą być jakieś struktury, które stać na wynajęcie prawników , sal na roczne zgromadzenia - niech pokażą czy i jak defraudują pieniądze działkowców .Gdyby byli słabi, to już byłoby po działkach . Wystarczyłoby , żeby kilku działkowców obok siebie sprzedało działki deweloperowi i ten postawi po środku działek budynek Co do braku wpływu na zarządzanie działkami to przecież jeżeli chcę wejść do jakieś zorganizowanej formy zrzeszającej ludzi (kluby, stowarzyszenia, związki ) to muszę zaakceptować ich statut . Jako działkowiec mogę na walnym zgromadzeniu wybierać zarząd i podawać własne wnioski dotyczące zarządzania ogrodem itd. Co do opłat - miasto na utrzymanie parków wydaje o wiele większe pieniądze na ich utrzymanie niż wpływy z podatków.

- Dziś dziennikarska świta potrafi tylko karmić nas ohydnymi treściami. Wszyscy zwykli ludzie są źli, nie mają prawa żyć godnie. Ten związek to milionowy zespół działkowców. U nas prezes otrzymuje 200 zł. miesięcznie. A ogród liczy ponad 500 działek. To tak dużo? A zajęć od groma. Teren działkowy pozyskał związek z nieużytków kilkadziesiąt lat temu. Zagospodarował... Ile pracy musieli włożyć działkowcy, by stał się pięknym pachnącym ogrodem. No tak, teraz jest atrakcyjnym terenem dla miasta.

Więcej Panowie dziennikarze szacunku dla ludzi!!! Nie jesteście wyroczniami tego świata...

- TK uznał Polski Związek Działkowców za monopolistę , bez członkostwa którego nie jest możliwe wejście w posiadanie działki. W takim razie powinny być również zakwestionowane przepisy Prawa Łowieckiego, gdzie Polski Związek Łowiecki jest monopolistą i bez członkostwa w nim nie można polować, poza tym włada majątkiem państwowym/zwierzyna, tereny leśne itp./Inny przykład to Polski Związek Wędkarski. Reasumując, wszystkie związki powinny być rozwiązane w świetle wyroku TK.

- Dzisiaj w imię partykularnych interesów, chce się nam odebrać mały kącik przyrody na ziemi, choć obok odłogują hektary nieużytkowanej ziemi -wstyd i hańba dla takich rządzicieli.

 

- Dla porównania na tych ogródkach działkowych jakie znam generalnie panuje porządek, owszem, zdarzą się działki zaniedbane, lub pijackie libacje, ale jest znacznie bezpieczniej i czyściej niż w parkach miejskich i innych publicznych terenach zielonych.

Z kolei pod artykułem pt. „Orzeczenie trybunału konstytucyjnego ws. ogródków działkowych”, który ukazał się na portalu Wirtualna Polska, wśród gąszczu wypowiedzi osób zawiedzionych wyrokiem Trybunału, możemy przeczytać m.in. następujące komentarze:

- Co za durny i niesprawiedliwy wyrok. Co za bezwzględne deptanie starszych, spracowanych ludzi, dla których często ta działka jest jedyną radością i jedyną możliwością spędzenia wolnego czasu w sposób pozwalający na oderwanie się od biednej wegetacji na emeryturze... Kto zapłaci tym ludziom odszkodowania za pracę uszlachetniającą nieużytki i wszelkie naniesienia???! Kto im rzeczowo i uczciwie wyjaśni, co teraz będzie z ich działkami? Trybunał zapomniał o duchu prawa.

- Złodzieje chcą zabrać te tereny by budować na nich więcej masońskich świątyń pieniądza-hipermarketów. Polacy są traktowani we własnym kraju jak pariasi, kiedy w końcu naród się obudzi i zacznie bronić przed zagładą serwowaną nam przez niepolskie elity rządzące naszym krajem?

-A niech sobie osoby starsze maja działki i swój kawałek życia - co komu to przeszkadza? Gdzie i co ci ludzie maja z czasem robić??? Co za chore państwo i system.

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął o losie ogródków działkowych” to artykuł, który pojawił się na portalu Interia. Możemy się tam spotkać z następującymi słowami osób zaniepokojonych całą sytuacją internautów:

- Kto złożył wniosek do TK o orzeczenie w sprawie ogródków działkowych? Dlaczego Trybunał na bieżąco nie sprawdza tych bubli które produkuje Sejm? Jestem przekonany że to miasta złożyły wniosek do TK, bo brakuje im pieniędzy, a tereny w centrum miast są drogie i łatwo się sprzedadzą.

- Działki położone są z reguły w bardzo atrakcyjnych miejscach. Teraz dorwą się do nich szemrani deweloperzy i pobudują bardzo drogie apartamentowce. Politycy PO będą wydawać pozwolenia na budowę i interes się zakręci.

- Kolejny etap oszustwa i pazerności tego beznadziejnego rządu. Wprowadza nowa ustawę, która pozwoli im w imieniu prawa okraść znowu Polaków, tym razem z kawałka zielonej ziemi!

- Ludzie do broni, walczmy o to, co jest nasze, ten trybunał to marionetki w rękach PO, zabiorą nam wszystko i postawią swoje wille, tak jak to się stało na terenie parku śląskiego, walczmy razem działkowcy !!!

- Ja jestem młodą osobą, mam działkę od niedawna, dbam o nią, co do tej pory poprzednim właścicielom sprawiało problem.  Mieszkam w malutkim mieszkanku w bloku bez balkonu, gdzie nie ma możliwości wyjścia na powietrze. Po tylu latach mam "swój" kawałeczek ziemi, gdzie mogę w spokoju odpocząć, bo nie stać mnie na kupno innego gruntu. Nie wszyscy są emerytami, ale każdy chce spokojnie żyć i odpoczywać na tym kawałeczku ziemi, w który wkłada całe swoje serce.

- Nie mam działki, ale uważam, że są one płucami miast. Wybudowanie na nich supermarketów i biurowców to idiotyzm i chciwość. Bardzo solidaryzuję się z działkowcami. Szkoda, że zabiera się im radość życia i dodatek do marnych rent, emerytur w postaci posadzonej roślinności. Czemu w tej Polsce psuje się wszystko, co do tej pory działało i przez dziesięciolecia nie przeszkadzało. Cokolwiek władza nie robi, to jest przeciw obywatelom lub grupom społecznym.

Orzeczenie Trybunału budzi wiele emocji. Można się o tym przekonać, przeglądając liczne komentarze zamieszczone na portalach informacyjnych. Zapoznając się z nimi, można wyciągnąć wniosek, że w naszym społeczeństwie jest wiele osób, które nie pozostają obojętne na przyszłe losy ogrodnictwa działkowego i dla których działka stanowi szczególną wartość.

AG

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio