Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Świetna zabawa podczas konkursu „Ekologia, działka i ja” - 10.07.2012

Dnia 26 czerwca 2012 roku ciężkie ołowiane chmury i rzęsisty deszcz przywitały uczestników konkursu „Ekologia, działka i ja” oraz dzieci przybyłe na imprezę plenerową i przedszkolaki z Przedszkola nr 19 w Rzeszowie. Pomimo niesprzyjającej aury wszystkim dopisywały wyśmienite humory szczególnie, że wszystkie dzieci były spragnione dobrej zabawy.

Spotkanie rozpoczęła Pani Prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD Agnieszka Sycz. Po omówieniu harmonogramu gier i zabaw, część plastyczną poprowadziła nasza rzeszowska artystka Pani Jadwiga Kupiszewska. Dzieci dały upust swej fantazji w świetlicy domu działkowca ROD „Przyszłość” w Rzeszowie i ochoczo malowały nawet palcami wszystko to, co kojarzy im się z ekologią i działką.

Gdy wiatr przesuszył murawę, przed domem działkowca panowie z Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy PZMOT w Rzeszowie zorganizowali jazdę rowerami przez tor przeszkód. Okazało się, że jazda na rowerze nie jest łatwa, szczególnie pomiędzy pachołkami. Pomimo kilku wywrotek, dzieci biorące udział w krosie już zapisały się do udziału w zabawie na przyszły rok.

Zajęcia ruchowe prowadziła Pani Stanisława Bełch, zaprzyjaźniona animatorka. Najwięcej emocji budziło przeciąganie liny pomiędzy dziewczynkami i chłopcami. Wszelkie plamy po upadkach na trawę były skrupulatnie liczone, a ich posiadacze byli niesamowicie dumni ze swych wyczynów.

Największą furorę zrobił przybyły policyjnym radiowozem zaprzyjaźniony Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dzieciaki szybko i skutecznie opanowały radiowóz, sprawdzając jego zawartość oraz zestaw sygnałów dźwiękowych. Pan Policjant objaśnił zasady poruszania się po chodniku i po drodze, objaśnił, jak należy reagować na zaczepianie przez osoby obce i odpowiadał na liczne pytania. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet ninja musi zapinać pasy w samochodzie oraz, że żaden rodzic nie może przejeżdżać na czerwonym świetle nawet, gdy bardzo spieszy się do przedszkola po swe pociechy. Dzieci obiecały pilnować swych rodziców a Pan Policjant obiecał nie dawać dużo mandatów.

Po grillowanych kiełbaskach i innych przekąskach oraz chwili odpoczynku Pani Prezes OZP PZD ogłosiła wyniki konkursu plastycznego dla dzieci, ogłoszonego przez Okręgowy Zarząd Podkarpacki PZD w Rzeszowie pod hasłem „Ekologia, działka i ja”. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach zostały rozdane atrakcyjne nagrody a każde przybyłe na zabawę dziecko otrzymało drobny upominek.

Dzieci z przedszkola przedstawiły krótki program artystyczny związany z tematyką ekologiczną. Edukacyjne piosenki i skecze bardzo spodobały się publiczności. Bisom nie było końca.

Dla wszystkich opiekunów instruktor ds. ogrodnictwa Jadwiga Brzozowska, przygotowała konkurs wiedzy ogrodniczej. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematów ogrodniczych i trudno było wyłonić jednego zwycięzcę. Wszyscy otrzymali nagrody i obiecali spotkanie za rok.

Wszystkie dzieci i ich opiekunowie już rezerwują termin na przyszłoroczną zabawę. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze i zrealizujemy cały plan zabawowy. Jesteśmy przekonani, że poprzez zabawę dzieci dowiedziały się czegoś więcej o ekologii i będą zachęcać członków swych rodzin do ekologicznego stylu życia.

 Jadwiga Brzozowska, Instruktor ds. ogrodnictwa OZP PZD w Rzeszowie


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio