Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zniszczenia po burzy w ogrodzie „Gajówka” W Wodzisławiu Śląskim - 05.07.2012

We wtorek (3 lipca) przez Ogród "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim przeszła burza z gradobiciem, która spowodowała ogromne straty. Zniszczeniu uległy dachy altan, pergole, tunele foliowe, szklarnie. Burza zniszczyła również jednoroczne uprawy, m.in.: ogórki, dynie, cukinie, pomidory. "Trudno dokładnie opisać wygląd ogrodu po burzy - mówi Janusz Jelonek, prezes ROD "Gajówka". Ciężko także dokładnie oszacować wszystkie straty. Czekamy na pomoc naszych władz" - dodaje Pan Janusz.

Rozgoryczenie ludzi jest ogromne. Wysiłek i praca włożona w upiększanie ogrodu zostały zaprzepaszczone. W ciągu kilku chwil działkowcy stracili to wszystko, na co pracowali od lat.

Dzień po tym nieszczęśliwym wydarzeniu odbyła się, zaplanowana już wcześniej, wizyta Komisji Konkursowej. Rodzinny Ogród Działkowy ,,Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim zgłoszony został do Konkursu Krajowego „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2012”. Komisja, która przybyła na miejsce, zamiast uporządkowanego, pięknie urządzonego ogrodu, zastała zniszczone działki w niczym nieprzypominające tych sprzed nadejścia potężnej nawałnicy. Przewodniczący Komisji Konkursowej  -  Antoni Kostrzewa nie mógł nadziwić się rozmiarom gradu, który miał wielkość kurzych jaj.

Żeby na nowo doprowadzić ogród do świetności, potrzebne będą spore nakłady finansowe.  Na chwilę obecną nie wiadomo, kto udzieli pomocy poszkodowanym. Najprawdopodobniej będzie to Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców.

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio