Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzialkowcy z ROD "Czeczotka" w ostrołęce protestują - 25.06.2012

W końcu ubiegłego i na początku bieżącego tygodnia, w rękach praktycznie   wszystkich użytkowników działek w naszym Ogrodzie, znalazły się  materiały  przekazywane przez Zarząd Ogrodu, a tym publikacje opracowane przez władze krajowe, odnoszące się do skutków, negatywnych dla PZD  i działkowców, rozstrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego. Do środy włącznie do biura Zarządu złożono ponad 150 listów-wystąpień protestacyjnych, które zbiorczo wysłano Trybunału.  W czwartek i dziś złożono kolejną blisko setkę listów, są w drodze do Warszawa.  Dziś także uspołeczniliśmy protest – w bramach Ogrodu, na budynku biura ROD zawisły banery – transparenty z treścią haseł  uświadamiających powagę sytuacji, a także flagi związkowe. Tak będzie do 29 czerwca. Dostarczone działkowcom , ukazujące brutalną konsekwencję zgodności Trybunału  Konstytucyjnego  z opiniami i wnioskami I Prezesa Sądu Najwyższego, informacje wzbudzają wiele dyskusji, powodują domaganie się szczegółowszych wyjaśnień ze strony wielu osób, które dotychczas były  pewne  trwałości i niewzruszoności prawa działkowego. 

Odzew na apel Krajowej Rady  PZD , władz Okręgu Mazowieckiego i Zarządu Rodzinnego  Ogrodu  Działkowego “Energetyk” dali działkowcy z drugiego brzegu Czeczotki. Wczoraj wysłali do Trybunału Konstytucyjnego ponad 50 listów żądających podmiotowego traktowania działkowców i Związku, poszanowania dla prawa stanowionego przez Parlament.  Echo społeczne jest rozległe.  Powodzenia, Koledzy !!!!

Dzisiejszy numer “Dziennika Gazety Prawnej” przynosi na 8. stronicowej wkładce DGP ekstra,  zatytułowanej  “Ogrody działkowe w niebezpieczeństwie” , bogaty zapis dyskusji zorganizowanej przez redakcję DGP w dniu 13 czerwca.  W dyskusji brali udział posłowie PSL i SLD, Prezydent Częstochowy a także przedstawiciele Krajowej Rady PZD i Okręgowych Zarządów PZD w Częstochowie i Łodzi.  Szkoda, trzeba żałować, że w ostatniej chwili wycofali się z udziału posłowie PiS oraz PO, a także przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury.  Wydatek na tę gazetę niewielki, tylko 2,90 zł., ale warto poświęcić i te prawie 3 złote, i czas, i uwagę wreszcie. Nie było kłótni, ani pyskówek. Padały racjonalne opinie i argumenty. Oby za tydzień przekonały sędziów Trybunału.

 

Grzegorz Oracz, działkowiec z ROD "Czeczotka" w Ostrołęce

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio