Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie "działkowca”! - 22.06.2012

 

 

 

Na rynku jest już najnowszy, lipcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres  lata, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

 „Ogród latem pachnący”

Zapach roślin jest wyjątkowym i pod wieloma względami bardzo korzystnym walorem letniego ogrodu. Pachną nie tylko piękne kwiaty, wabiąc owady do ich zapylenia. Intensywny zapach wydzielają także liście, łodygi, owoce a nawet korzenie niektórych gatunków roślin. Wydzielają one olejki eteryczne działające korzystnie na nasze zdrowie. Dowiedz się które rośliny najpiękniej pachną, jak je komponować i jak można łączyć zapachy! „Hortiterapia”

Hortiterapia czyli lecznicze oddziaływanie działek i ogrodów nabiera ostatnio coraz większego znaczenia. W kolejnym odcinku z cyklu na ten temat opisujemy korzystne oddziaływanie działek na dzieci. Doradzamy m.in. jak pracować z dziećmi na działce, aby poprzez zabawę z roślinami uczyły się o prawach rządzących światem przyrody i o sobie samych!
 „Ogrodowe trendy”

● Interesują cię najnowsze ogrodowe trendy? Zobacz relację z tegorocznej  „Chelsea Flower Show” w Londynie – jednej z najważniejszych europejskich wystaw ogrodniczych, która jest zawsze wielką inspiracją do tworzenia nietuzinkowych dużych i małych ogrodów. Tegoroczna wystawa zaskakuje m.in. powrotem do roślin bliskich naturze, zwracają także uwagę naturalne materiały, które dominują w większości realizacji.

 


 „Kule bez cięcia”

● Podobają się wam geometryczne formy drzew i krzewów, ale perspektywa ich corocznego cięcia trochę was zniechęca? Wybierzcie odmiany drzew i krzewów o pięknych, kulistych koronach, których nie trzeba formować!

● Jeśli mamy działkę z przepuszczalną glebą, dość suchym stanowiskiem, czy też chcemy uniknąć częstego podlewania, warto poznać byliny odpowiednie do suchych miejsc. Prezentujemy też ciekawe sposoby na ich aranżację.

 

Liliowce to wyjątkowo cenne rośliny – mało wymagające i odporne, a ich najnowsze odmiany urodą kwiatów mogą konkurować z najpiękniejszymi ogrodowymi bylinami!

● Na rynku pojawia się coraz więcej modnych i nowoczesnych materiałów takich jak np.: grube żaglowe płótno, płyty poliwęglanowe, płyty profilowane z PET, czy materiały kompozytowe. Mogą mieć one wiele zastosowań!

Pergole i bramki są doskonałymi podporami dla pnączy, stanowią też ciekawy element aranżacyjny. Jak je budować i aranżować, by wydzielić na działce atrakcyjne, kameralne wnętrza?

● Owoce malin mają wyborny smak i właściwości lecznicze. Dowiedz się jak uprawiać ekomaliny dające obfite, zdrowe owoce aż do późnej jesieni!

Fenkuł to popularna nazwa kopru włoskiego – warzywa o oryginalnym aromacie i wyjątkowych właściwościach odżywczych. Wykorzystywany był m.in. jako afrodyzjak!

● Które kwitnące na działce gatunki roślin można wykorzystywać w celach kosmetycznych? Jakie są przepisy na kwiatowe kosmetyki?

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w lipcowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

 

 


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio