Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Iglaki" - najnowszy numer specjalny "Działkowca" w sprzedaży już od 20 czerwca! - 19.06.2012

Zapraszamy do lektury "Iglaków" - najnowszego numeru specjalnego "Działkowca", w którym poruszanych jest wiele ciekawych tematów.

W magazynie znalazły się m.in. takie artykuły jak:

 „10 powodów, dla których kochamy iglaki”


 • Nie ma działki, na której nie byłoby iglaków. Dlaczego tak kochamy iglaki? Karłowy wzrost wielu odmian umożliwia ich zastosowanie nawet na bardzo małej działce. Są to rośliny odporne na choroby i często długowieczne. Rosną same!

„Sosny (Pinus)”


 • Olbrzymia ilość gatunków i odmian umożliwia dobór niemal do każdych warunków siedliskowych – w słońcu lub cieniu, na glebie wilgotnej lub bardziej suchej itp. W dziale Poznajemy i wybieramy pomagamy w bogatej ofercie iglaków odnaleźć te najlepsze. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród żywotników, jałowców, świerków, sosen, cisów, jodeł,  cyprysików i choin.

  „Gdzie, z czym, jak?”

 • Gdzie, z czym, jak? Podpowiadamy jak komponować iglaki. Choć lubimy te rośliny, to czy potrafimy wydobyć piękno ich barw łusek i igieł, pokrojów, młodych przyrostów i efektownych szyszek? Z pomocą siedmiu podstawowych zasad komponowania już wszystko będzie proste!

 „Szybki efekt”


 • Czasem wystarczy drobna zmiana, aby działka tchnęła nowym blaskiem. W artykule Szybki efekt przedstawiamy kompozycje z iglakami, które już po 3–5 latach osiągną wspaniały efekt dekoracyjny. Można nimi udekorować trawnik, okolice tarasu lub miejsca wypoczynku. A więc czas na zmiany...

 

 „W reprezentacyjnych miejscach”


 • Iglaki wyśmienicie nadają się do miejsc najbardziej eksponowanych. Dlatego przedstawiamy projekt Rabaty reprezentacyjnej przed altaną. Pożądany efekt uzyskamy wprowadzając pojedyncze iglaki o oryginalnych pokrojach oraz niewielkie ich grupy ożywione kolorowymi bylinami i krzewami liściastymi. Dzięki iglakom Twoja działka będzie najpiękniejsza!

 „Jak dbać?”

 • Jak dbać o iglaki? To pytanie wydaje się proste. Tym bardziej, że większość iglaków „sama rośnie”. Jednak warto pamiętać, że iglaki stają się „niezniszczalne” tylko wtedy gdy zapewnimy im optymalne warunki. Istotne jest też to gdzie kupujemy iglaki, jak je sadzimy i pielęgnujemy, jak i kiedy nawozimy i podlewamy.

  „Tniemy i formujemy”

 • A co z cięciem iglaków? Tniemy czy nie? Po przeczytaniu artykułu Tniemy i formujemy już nie będziemy mieć takich dylematów.  Pomocne będą schematy przedstawiające zasady prawidłowego cięcia żywopłotów i różnych grup iglaków. Inaczej i w innych terminach bowiem tniemy świerki i sosny, a inaczej cisy, żywotniki i jałowce.

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów w najnowszym numerze specjalnym „Iglaki”!

Uwaga: Już wkrótce kolejny numer specjalny „Ogród skalny”.

 

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.