Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Informacja ze spotkania Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Kaliszu z Wiceprzewodniczącym SLD Posłem Leszkiem Aleksandrzakiem - 18.06.2012

W dniu 12 czerwca 2012 roku odbyło się spotkanie Kierownictwa Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu z Wiceprzewodniczącym SLD Posłem Leszkiem Aleksandrzakiem.

Zapoznano Pana Posła z aktualną sytuacją i działaniami Związku w wyniku zapowiedzianego terminu rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym w sprawie zgodności z Konstytucją RP ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku o ROD. Omówiono dotychczasową współpracę Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Poseł Leszek Aleksandrzak w trakcie spotkania powiedział, że SLD zawsze popierał i będzie popierał w przyszłości działania Związku w obronie ustawy o ROD, której SLD był współautorem. Stwierdził, że współpraca SLD z Okręgowym Zarządem PZD w Kaliszu jest bardzo dobra, o czym wielokrotnie mówił na posiedzeniu Klubu Parlamentarnego SLD.

Zapewnił o dalszym całkowitym poparciu dotychczasowych rozwiązań prawnych dotyczących ogrodnictwa działkowego. SLD będzie to czynił w przyszłości i poruszy sprawę ogrodów działkowych na najbliższym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego SLD.

W trakcie spotkania Prezes OZ PZD Jerzy Wdowczyk wręczył Panu Posłowi aktualne Stanowiska i Apele Krajowej Rady, Stanowiska i Protesty OZ PZD i Zarządów ROD skierowane do Trybunału Konstytucyjnego i Pani Marszałek Sejmu oraz pisma Okręgowego Zarządu skierowane do Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego wraz z kserokopiami 172 Stanowisk i Protestów z naszego terenu działania.

 

Dyrektor Biura

Jerzy Wdowczyk 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.