Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Konkursy krajowe w 2012 oraz modernizacja działek w ROD - głównymi tematami posiedzenia Komisji ds. zagospodarowania i modernizacji ogrodów i działek KR PZD. - 15.06.2012

 14 czerwca br.  odbyło się posiedzenie Komisji ds. zagospodarowania i modernizacji ogrodów i działek KR PZD, na którym jednym z głównych tematów było zapoznanie się i omówienie zgłoszeń do udziału w konkursach krajowych „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2012” oraz „Wzorowa Działka Roku 2012”, ustalony został ponadto  skład osobowy zespołów lustracyjnych, które będą przeprowadzać do połowy lipca br. lustracje konkursowe.  Łącznie do ww. konkursów zgłoszonych  zostało 23  ogrodów działkowych z 21 okręgów PZD i 24 działki z 20 okręgów PZD.  

Następnie omówiono niezwykle ważny temat jakim jest program modernizacji działek w ROD, którego zasadniczym celem  jest szybkie doprowadzenie stanu zagospodarowania działek do wysokiego poziomu estetycznego, funkcjonalnego, ekologicznego i wizerunkowego. Należy go  zatem pilnie i sprawienie realizować postrzegając go jako zmianę wizerunku ROD w społeczeństwie, aby ROD, w tym działki, stały się estetycznymi, dobrze zagospodarowanymi terenami zieleni w miastach i tak były postrzegane przez społeczeństwo, władze, media i samych działkowców. Dlatego też  Komisja zapoznała  się z  dotychczas opracowanymi przez OZ PZD programami modernizacji działek w ROD oraz określiła wnioski co do dalszych działań w tej sprawie.

Następnie Komisja oceniła zorganizowane w OZ PZD w br. pokazy cięcia drzew i krzewów w wybranych ogrodach i działkach, gdyż temat ten był bardzo promowany w Związku. Należy podkreślić,  że ciecie drzew i krzewów jest również ważną częścią modernizacji działek.

Komisja dokonała również oceny tegorocznych pięciu wiosennych konferencji szkoleniowych zorganizowanych dla 263 społecznych instruktorów krajowych i okręgowych Społecznej Służby Instruktorskiej PZD, które sfinansowała KR PZD. Z przedstawionej oceny wynika, że konferencje cieszą się ogromnym zainteresowaniem instruktorów. Są bardzo pożyteczne dla   instruktorów, których  podstawowym zadaniem jest  instruktaż  i pomoc dla działkowców w zagospodarowaniu działki i uprawie roślin  we własnych rodzinnych ogrodach działkowych oraz innych ROD. Dlatego też ta wiedza, którą zdobywają podczas tych szkoleń jest bardzo przydatna dla wszystkich działkowców, którzy korzystają z pomocy tych instruktorów.   Ponadto konferencje przyczynią się do  poszerzenia wiedzy związkowej  i  merytorycznej, wymiany doświadczeń i integracji służby instruktorskiej.

ECH

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.