Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Posłanka Halina Szymiec Raczyńska - za utrzymaniem dotychczasowych zasad funkcjonowania rodzinnych ogrodów działowych - 04.06.2012

"Uprawianie działek, to  pobyt w słońcu na świeżym powietrzu, który jest niezastąpionym lekarstwem  na życie", stwierdziła  jako lekarz Pani Halina Szymiec Raczyńska – Posłanka Na Sejm  RP podczas rozmowy przeprowadzonej na spotkaniu z działkowcami wałbrzyskimi w dniu 04 czerwca 2012 r.

W ocenie Pani Poseł obecny system funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych sprawdził się jako sprzyjający człowiekowi, szczególnie ludziom, którzy nie są już aktywni zawodowo. Działka dla tych osób jest jedynym dostępnym miejscem, gdzie mogą spędzać wolny czas. Jest to miejsce które produkuje dla ich organizmu życiodajną witaminę D, nie mówiąc o zdrowych jarzynach czy integracji z innymi działkowcami.

Pani Poseł stwierdziła, że w pełni popiera starania działkowców za utrzymaniem ustawy  o rodzinnych ogrodach działkowych, bo ustawa ta w należyty sposób chroni nabyte prawa działkowców i nie należy niczego zmieniać. Pani Poseł zdeklarowała, że  będzie broniła naszej ustawy  przed Sejmem, podczas ewentualnej debaty nad jej zmianą.

 

                                                                                                           MK

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.