Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Delegacja PZD na międzynarodowej wystawie win w Czechach - 01.06.2012

W dniach 17 i18 maja br. na zaproszenie Czeskiego Związku Działkowców delegacja Polskiego Związku Działkowców  w składzie wiceprezes Wincenty Kulik i skarbnik Marian Pasiński  uczestniczyła w wystawie win produkowanych na działkach.

 Wystawa zorganizowana była na Morawach w miastach Kyjov i Vracov i odbywała się z okazji jubileuszu 55-lecia powstania Czeskiego Związku Działkowców. Z tej okazji Czesi gościli  delegacje związku działkowców  słowackich, niemieckich , austriackich, oraz winiarzy węgierskich , chorwackich i polskich .

W Czechach uprawa winorośli na działkach jest bardzo popularna szczególnie w południowej części /Morawy/, z winogron działkowcy produkują  wino na własne potrzeby, a jak wykazała degustacja  są to znakomite wina.

W czasie poprzedzającym wystawę do oceny zgłoszonych zostało, z wymienionych krajów, ponad 2000 butelek wina  wyprodukowanego z różnych szczepów winogron, wina te  oceniały specjalne komisje wyłaniając najlepsze spełniające wysokie i ściśle określone kryteria .

Na wystawie wyróżnionym winiarzom Prezes Czeskiego Związku Działkowców Jan Hinterholzinger wręczył  dyplomy puchary i nagrody. a na zakończenie wystawy licznie zgromadzeni uczestnicy mogli degustować wyróżnione wina.

 

                                                                                         WK

 Więcej informacji - link

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio