Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nowy "działkowiec" już w kioskach - 22.05.2012

W sprzedaży dostępny jest już najnowszy, czerwcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędnej lektury dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

● Jednoroczne piękności- ich przewagą nad innymi roślinami jest długie i obfite kwitnienie. Wykorzystywane są do obsadzania kwietników, jako uzupełnienie bylin na rabatach, a także do uprawy w pojemnikach oraz na kwiat cięty. Poznaj tajniki uprawy roślin jednorocznych! Dowiedz się co warto wybrać z bogactwa gatunków i odmian! Zainspiruj się naszymi projektami.

 

 

Zmysłowe ogrody – zapach. Odpowiednie zapachy sprzyjają relaksowi i wyciszeniu, a także redukują stres (aromaterapia). Niektóre intensywnie pachnące rośliny mają wręcz właściwości lecznicze! Jednak zbytnie nagromadzenie silnych zapachów może być męczące. Dlatego zdradzamy kilka podstawowych zasad dobierania zapachów i proponujemy gotowe projekty „ogrodowych kompozycji zapachowych”.

 

 

Altana po liftingu - w pierwszym artykule z tego cyklu opisujemy proste i tanie sposoby na zwiększenie estetyki altany i zmianę jej wizerunku.

 

 

Hortiterapia, czyli leczenie ogrodem. Bardzo modne jest ostatnio urządzanie ogrodów polegające na świadomym kształtowaniu ich przestrzeni z uwzględnieniem zasad hortiterapii. Dowiedz się dlaczego?

 

 

Trójwymiarowe kwietniki – kwitnące kaczki, pandy i postacie bajkowe na działce? Teraz to możliwe, a nawet bardzo modne. W „działkowcu” proste sposoby na bajkowe ogrody.

Truskawki na tarasie? Tak i to także jako roślina ozdobna. Truskawka ozdobna to zupełnie nowy gatunek powstały ze skrzyżowania zwykłej truskawki z pięciornikiem. Wyróżnia się obfitym kwitnieniem na różowo i owocowaniem przez cały sezon!

● Wybierając huśtawkę, warto wziąć pod uwagę jej styl, wykonanie, materiały, charakter użytkowania oraz cenę. Gdzie ją ustawić, jak zaaranżować takie miejsce?

● Czy jagody goji są trujące? Odpowiedź w działkowcu

● Oberżyna zwana również bakłażanem - ten luksusowy smakołyk był zawsze poszukiwany przez smakoszy wykwintnych potraw, uważano go także za afrodyzjak!

Śliski problem, czyli ślimaki. Potrafią w ciągu jednej nocy zjeść całą sałatę z ogródka. Czy możemy temu zapobiec?

● Wiosna to okres, uczuleń na pyłki roślin. Doradzamy jak prostymi metodami można próbować zapobiegać lub ograniczać wystąpienie takich alergii!

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio