Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Porady ogrodnicze

Już jest !! „ABC ochrony roślin” - zalecenia dla działkowców na lata 2012 – 2013” - 18.05.2012

Informujemy, że właśnie ukazała się niezwykle ważna dla wszystkich działkowców broszura z zaleceniami z ochrony roślin na działkach na lata 2012 – 2013. Broszura opracowana została przez wybitnych specjalistów z dziedziny ochrony roślin, tj. prof. Kazimierza Wiecha z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, członka Kolegium redakcyjnego miesięcznika „działkowiecoraz dr Romualda Górskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy od wielu lat współpracują z Krajową Radą PZD oraz Wydawnictwem „działkowiec”.

W broszurze zawarte zostały następujące rozdziały:

  • Prognozowanie występowania chorób i szkodników
  • Internetowa sygnalizacja występowania groźnych chorób i szkodników
  • Zasady bezpiecznej ochrony roślin
  • Dobór preparatów
  • Jak przygotować ciecz roboczą?
  • Terminarz ochrony roślin

Broszura zostanie bezpłatnie przekazana przez Krajową Radę PZD do wszystkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych na wyposażenie bibliotek ogrodowych o łącznym nakładzie 22 827 sztuk. Ponadto zostanie ona przekazana wszystkich okręgowym zarządom PZD oraz działającym w ogrodach działkowych i na rzecz działkowców społecznym instruktorom Społecznej Służby Instruktorskiej PZD, których jest blisko 6 tys.

Zachęcamy zatem wszystkich działkowców do korzystania z broszury,  gdyż zawiera ona informacje niezbędne do prowadzenia prawidłowej ochrony roślin na działkach w ROD. Korzystanie z wiedzy i informacji zamieszczonych w broszurze  pozwoli na prowadzenie ochrony roślin na działce w sposób odpowiedni dla zdrowia działkowców i stanu środowiska w ogrodach.

Łączny nakład broszury to 30 000 egzemplarzy, koszty wydania i dystrybucji ponosi Krajowa Rada PZD z Funduszu Oświatowego PZD. ECH

 

 

 

                    

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.