Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zwiększone zainteresowanie działkami w miastach - 17.05.2012

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie wzrosła liczba osób poszukujących działki w rodzinnym ogrodzie działkowym. Największy wzrost zainteresowania działkami, szczególnie ze strony młodych rodzin, odnotowano w dużych miastach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i in. Świadczy to o tym, że dla wielu rodzin działka w ROD to jedyna możliwość posiadania kawałka ziemi, na którym mogą wypoczywać, wychowywać dzieci w kontakcie z przyrodą, uprawiać warzywa, owoce, kwiaty, ale także coraz częściej spędzać urlop. Na działkę w rodzinnym ogrodzie działkowym stać każdego, bo zgodnie z ustawą o ROD zarówno Związek, jak i działkowiec otrzymują grunt za darmo i dlatego działkowiec nie wnosi potem żadnych opłat za użytkowany grunt działki. Ponosi wyłącznie koszty związane z funkcjonowanie rodzinnego ogrodu działkowego, za zużyte media i z tytułu przynależności do PZD (składka członkowska).

Pomocy w poszukiwaniu działki powinny udzielić okręgowe zarządy PZD  udostępniając zarządom ROD swoją stronę internetową do zgłaszania wolnych działek.

Wykaz wszystkich okręgowych zarządów PZD na terenie kraju wraz z adresem (pocztowym, e-mail, strony internetowej) i telefonami zamieszczamy w zakładce Kontakt - OZ PZD.

Zapraszamy także do skorzystania z naszego poradnika w zakładce O nas -  „Jak zostać działkowcem”. Zawarte tam informacje ułatwią podjęcie decyzji, ale także wyjaśniają specyfikę działek w rodzinnych ogrodach działkowych.

MP

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio