Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Białegostoku popiera ustawę o ROD - 11.05.2012

W dniu 10 maja 2012r. przedstawiciele Okręgowego Zarządu Podlaskiego spotkali się z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Białegostoku p. Januszem Kochanem. W spotkaniu uczestniczyła Przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej p. Olga Ochrymiuk.

Omówiono  aktualne problemy Związku oraz rodzinnych ogrodów działkowych z terenu  miasta Białystok. Podkreślono ogromny wkład działkowców w rozwój zaplecza aktywnego wypoczynku dla wszystkich mieszkańców dużych i małych miast.

Stwierdzono, iż samorząd miasta wysoko ceni wkład działkowców        w estetyczny rozwój naszego miasta. Pomimo wielu przeszkód związanych     z ambitną rozbudową infrastruktury miejskiej kosztem ogrodów działkowych, współpraca z władzami miasta układa się dobrze. Postanowiono organizować wspólne spotkania przedstawicieli OZP oraz klubu radnych SLD celem rozwiązywania bieżących problemów naszego środowiska.

         Na zakończenie wyrażono solidarność wszystkich uczestników spotkania w obronie ustawy o ROD z 8 lipca 2005r. Stanowczo potępiono zapowiedzi z różnych regionów kraju o powoływaniu stowarzyszeń niszczących PZD.

 

         Wiceprzewodniczący Rady Miasta Białegostoku zobowiązał się do:

 

  • bezwarunkowego poparcia ustawy z 8 lipca 2005r.
  • interpelacji na sesji Rady Miasta Białegostoku w dn. 28 maja 2012r. w sprawie likwidacji drogi dojazdowej do ROD „Białostoczek”
  • odbycia spotkania klubu radnych SLD na temat osiągnięć ruchu ogrodnictwa działkowego na Podlasiu na podstawie otrzymanych z OZP materiałów
  • zadeklarował nawiązanie stałych roboczych kontaktów OZP ze wszystkimi klubami wchodzącymi w skład Rady Miasta.

 

 

                                                                                  Członek OZP PZD

                                                                                    Lucyna Bednarz

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.