Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nowoczesny Rodzinny Ogród Działkowy "30-lecia PZD" w miejscowości Budy Strzyże ! - 11.05.2012

Nowopowstały Rodzinny Ogród Działkowy „30-lecia PZD” w miejscowości Budy Strzyże, który przynależy do Okręgowego Zarządu Mazowieckiego w Warszawie, zajmuje powierzchnię 12.80 ha. Zarejestrowanych jest w nim łącznie 171 działek o powierzchni do 500 m2. Ogród położony jest w bardzo malowniczej okolicy, mianowicie sąsiaduje z pięknym kompleksem leśnym - Puszczą Mariańską.

Jest to bardzo nowoczesny ogród z przemyślanym układem kompozycyjno-przestrzennym, który posiada pełną infrastrukturę ogrodową, obejmującą takie elementy zagospodarowania, jak:

 

  • Ogrodzenie z furtkami

          

 

  • Przestronny, murowany budynek administracyjno – biurowy, czyli „Dom działkowca”


  • Dwa węzły sanitarne

 

  • Układ komunikacyjny, na który składa się główna aleja ogrodowa.  Wiedzie ona przez środek ogrodu symetrycznie wzdłuż powierzchni przeznaczonych na zagospodarowanie działek.  Ponadto wprowadzone zostały liczne alejki ogrodowe ułatwiające komunikację w ogrodzie

 

 

  • Utwardzony parking, dla działkowców. 

 

  • Sieć elektryczna


  • Sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna.

 Ogród ten z pewnością zasługuje na to, aby został on dobrze zagospodarowany. Ten obowiązek spoczywa na działkowcach, którzy winni już od samego początku tak planować urządzenie swoje działki, aby była ona funkcjonalna, a przede wszystkim zgodna z regulaminem ROD. Doceniając przy tym ogromną  prace i starania, jakie Związek  poczynił w celu założenia tego ogrodu, świadomość działkowców przy urządzaniu swojej działki jest niezwykle ważna, aby ten cały trud nie został zaprzepaszczony.  

ECH

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.