Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Poseł Romuald Ajchler(SLD) zapewnia, że sprawy działkowców nie są mu obojętne - 02.05.2012

W dniu 30 kwietnia 2012 roku Zarząd ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach spotkał się z Posłem na Sejm RP Romualdem Ajchlerem.

Tematem spotkania była aktualna sytuacja Polskiego Związku Działkowców i ruchu działkowego wobec wniosku I Prezesa Sądu Najwyższego złożonego do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uchylenia Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 8 lipca 2005r jako niezgodnej z Konstytucją RP.

Szczegóły dotyczące zagrożeń dla działkowców przedstawił Prezes ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach Jan Molski. Poseł Romuald Ajchler znał temat od wielu lat. Stwierdził, że w każdej kadencji Sejmu to zagadnienie należy do tematów dyżurnych. Stwierdził, że tereny ogrodów działkowych szczególnie w dużych miastach są „smacznym kąskiem” dla władz. Na ich miejscach można pobudować różnego rodzaju obiekty stanowiące dochód do budżety samorządów. 

Poseł Romuald Ajchler złożył zapewnienie, że cały klub poselski SLD bronił i bronić będzie ustawy o ROD z 2005 roku a tym samym praw polskich działkowców.

Oborniki, 30 kwietnia 2012r.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.