Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zapraszamy na nową podstronę – PORADY OGRODNICZE! - 13.04.2012

Wraz z nadejściem nowego sezonu działkowego rozpoczynamy na naszej stronie internetowej cykl praktycznych porad ogrodniczych, które zamieszczane będą w zakładce AKTUALNOŚCI. Znajdą się tu cenne wskazówki jak dbać o działkę, żeby była ładna i funkcjonalna, a przebywanie na niej sprawiało nam radość i satysfakcję. Dlatego też zapraszamy wszystkich działkowców, ale także amatorów, miłośników ogródków przydomowych do odwiedzania tej strony i korzystania z tych porad.  Poruszana w nich problematyka będzie bardzo różna, począwszy od zagospodarowania i urządzania działki, poprzez uprawę, nawożenie, ochronę roślin, sadownictwo, warzywnictwo, rośliny ozdobne, zioła itp. Co ważne, będą to aktualne porady, dotyczące tych wszystkich prac, które działkowiec powinien zrobić dziś, a o czym powinien pamiętać  na przyszłość. Dlatego też tematyka porad będzie się zmieniała wraz z porami roku, a co za tym idzie,  niezbędnymi pracami na działce w danym okresie. Porad będą udzielać instruktorzy ds. ogrodniczych  PZD, który posiadają wiedzę i doświadczenie w konkretnym zagadnieniu. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla swojej działki!

Na początek zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułami:

- Pani Longiny Ciesielskiej, instruktora ogrodniczego Okręgowego Zarządu w Słupsku, która poleca warzywa, których  uprawa nie jest czasochłonna, a z pewnością  urozmaici naszą kuchnię.  

- Pani Jadwigi Kamińskiej, Instruktora ds.ogrodniczych Okręgowego Zarządu Sudeckiego w Szczawnie Zdroju, która przekonuje, że nawozy zielone, obok kompostu, powinny być dla działkowcow równie cennym i łatwym sposobem nawożenia organicznego.

-Eweliny Chrzanowskiej, Instruktora KR PZD, która zachęca do podjęcia niezbędnych prac modernizacyjnych na działce.Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.