Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik solidaryzuje się z działkowcami - 13.04.2012

Od początku br. roku działkowcy odbyli szereg spotkań z samorządowcami i parlamentarzystami. Jedno z takich spotkań odbyło się 11 kwietnia br. Jego inicjatorem był OZM PZD, który spotkał się z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem. OZM PZD reprezentowali: Grażyna Franke, Teresa Karpeta, Stanisław Zawadka, Antoni Kostrzewa, Stanisław Bogucki i Henryk Mrozowski. Tematem przewodnim spotkania była aktualna sytuacja ogrodów i Związku oraz obrona Ustawy o ROD, której losy ważą się obecnie przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Marszałek województwa mazowieckiego  Adam Struzik wyraził swoje stanowcze poparcie dla Ustawy o ROD z 2005 r. Stwierdził, że jest bardzo dobra, przez co służy nie tylko działkowcom, ale całemu polskiemu społeczeństwu. Zdaniem Marszałka działkowcy nie powinni zrażać się trudnościami, których obecnie doświadczają, nie powinni także ustawać w walce o zachowanie swoich praw. W każdej sytuacji winni szukać rozwiązań opartych na uczciwości i sprawiedliwości.

Marszałek Adam Struzik zapewnił również, że sprawy działkowców są zarówno jemu, jak i jego partyjnym kolegom, bardzo bliskie, dlatego PSL będzie aktywnie wspierał obronę rodzinnych ogrodów działkowych.

Pani Prezes OZM PZD Grażyna Franke zapoznała Marszałka  z aktualną  sytuację ogrodów na Mazowszu. Podkreśliła, że bardzo często niesłusznie PZD przypisuje się blokowanie miejskich inwestycji. Związek może mnożyć przykłady,  kiedy to zgodził się przenieść ogrody na obrzeża miast. Przykłady takich sytuacji można znaleźć w Warszawie, Radomiu i wielu innych miastach należących do OZ mazowieckiego.

Pan Marszałek wykazał się dużym zrozumieniem zarówno dla tej, jak innych przedstawionych mu spraw. Wykazał się przy tym dużą wiedzą, potwierdzając tym samym, że problemy polskich działkowców są mu dobrze znane i bliskie.

Na zakończenie rezprezentaci OZM uzyskali powtórne zapewnienie, że PSL solidaryzuje się z działkowcami we wszystkich trudnościach i zawsze mogą liczyć na wsparcie tej partii.

 

(mz)

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.