Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Prezydent Tarnobrzega - człowiek, na którego można liczyć - 05.04.2012

W dniu 2.04.2012r. w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się spotkanie przedstawicieli OZP, Delegatury Rejonowej OZP w Tarnobrzegu oraz ROD z Prezydentem Miasta  Norbertem Mastalerzem.

Podczas spotkania w pierwszej kolejności przedstawiono obecną sytuację działkowców, ROD i Związku oraz zagrożenia jakie wynikają z ostatnio podejmowanych działań przez przeciwników działkowców. Omówiono współpracę istniejących ROD w mieście Tarnobrzegu z władzami miasta. Padły słowa uznania dla władz miasta za pomoc jaką udziela naszym ogrodom, tj. coroczne dotacje na budowę i remonty infrastruktury, coroczny, jednorazowy tzw. wiosenny wywóz śmieci, ogłaszanie konkursu na najpiękniejszą działkę i wzorowy ogród roku o puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Prezydent Miasta Tarnobrzega - Norbert Mastalerz - potwierdził konieczność istnienia ogrodów i podkreślił bardzo ważną rolę jaką spełniają ogrody w mieście. Jest pełen uznania dla działalności aktywu i uregulowań prawnych zawartych w Ustawie o ROD. Po słowach uznania otrzymaliśmy zapewnienie, że Prezydent Miasta wystosuje list do Pani Marszałek Sejmu i Prezesa Rady Ministrów w sprawie konieczności istnienia ogrodów w dotychczasowych ramach prawnych.

M.B.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio