Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kierownictwo OZM spotkało się z Panią Poseł Julią Piterą - 03.04.2012

W dniu 26 marca 2012r. kierownictwo Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD w Warszawie spotkało się z posłanką PO Panią Julią Piterą (spotkanie odbyło się w biurze Pani Poseł). Bardzo zależało nam na tym, aby zainteresować Panią Poseł sytuacją w jakiej znajdują się rodzinne ogrody działkowe oraz z działaniami jakie prowadzi Związek w obronie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. By przybliżyć sprawy związkowe i jego problemy przekazaliśmy materiały II Kongresu PZD oraz materiały IX Krajowego Zjazdu PZD. Prezes OZM szczegółowo przedstawiła Pani Poseł sytuację warszawskich ogrodów działkowych. Kontrolę NIK i przyjęte w niej ustalenia, wniosek I Prezesa Sądu Najwyższego o uznanie za niekonstytucyjną naszej ustawy, zniesienia 4 artykułów w niej zawartych jak proponuje Marszałek Sejmu. Takie działania wywołały w naszej społeczności działkowej ogromne oburzenie. Działkowcy wiedzą, że ingerencja w zapisy ustawy o ROD spowodowałaby praktycznie likwidację ogrodów na Mazowszu głównie w Warszawie, bez jakichkolwiek zahamowań i barier. Wszyscy wiemy, że w tym mieście ogrody nie figurują w studium uwarunkowań i planach miejscowych, a deweloperzy chętnie sięgają po każdy skrawek ziemi podała jako przykład ROD „Sigma-Bartycka", kompleks ogrodów na Paluchu oraz inne ogrody. Roszczenia Prezydenta miasta do 101 ogrodów, których dziś broni art.24. Co będzie bronić działkowca jak go nie będzie?

Działkowcy domagają się pozostawienia w spokoju naszej ustawy i przyjętych w niej zapisów. Są zmęczeni ciągłym ich nękaniem betonowymi miastami, spalinami i hałasem, które towarzyszą działkowcom co dzień.

Wypowiedzi te nie zrobiły na Pani Poseł większego wrażenia. Oświadczyła, że obecnie nie jest w zainteresowaniu posłów temat ustawy o ROD, a ona sama ma wiele innych spraw i nimi się zajmuje.

Wyszliśmy od Pani Poseł zirytowani jej wypowiedziami i postawą wobec naszych tak ważnych dla nas spraw jaką jest ustawa o ROD.

 

Stanisław Zawadka

Wiceprezes

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio