Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Modernizujmy swoje działki!! - 21.03.2012

Modernizacja działek jest bardzo ważnym i koniecznym przedsięwzięciem, gdyż polega głównie na ich unowocześnianiu i doskonaleniu sposobu ich zagospodarowania. Wizerunek działek dobrze zagospodarowanych, zadbanych, z pielęgnowaną roślinnością i estetyczną małą architekturą oraz altaną to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja, ale również gwarancja prawidłowego funkcjonowania i pomyślnego rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Uważamy, że dzięki podjęciu niezbędnych działań w kierunku poprawy zagospodarowania i estetyki działek, będziemy mogli skuteczniej walczyć o dalszy los i funkcjonowanie ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.

Dlatego też Krajowa Rada PZD uchwaliła Program modernizacji działek w ROD. Zawiera on konkretne zadania w kierunku modernizacji działek oraz stosowne zalecenia w tym zakresie. Ponadto w uchwale zostały przedstawione m.in. środki i metody wdrażania Programu. Program uwzględnia poszczególne elementy występujące na działkach decydujące o stanie ich zagospodarowania oraz stosowne działania w kierunku ich modernizacji, mianowicie: altanę, ogrodzenie, drzewa i krzewy owocowe, część ozdobą działki, funkcjonalność działki, małą architekturę na działce, ekologie na działce, estetykę na działce, porządek i ład przestrzenny.

Celem Programu jest szybkie doprowadzenie stanu zagospodarowania działek do wysokiego poziomu estetycznego, funkcjonalnego, ekologicznego i wizerunkowego. Związek wychodzi z założenia, że modernizację działek w ROD, obok Otwartego i Długofalowego Programu Modernizacji ROD, należy pilnie i sprawienie realizować postrzegając ją jako zmianę wizerunku ROD w społeczeństwie, aby ROD, w tym działki, stały się estetycznymi, dobrze zagospodarowanymi terenami zieleni w miastach i tak były postrzegane przez społeczeństwo, władze, media i samych działkowców.

Mamy nadzieję, że ta niezwykle ważna inicjatywa nakłoni oraz zainspiruje wszystkich działkowców do podęcia na swoich działkach prac modernizacyjnych, a z pewnością na każdej działce znajdzie się coś, co wymaga modernizacji.

ECH

Program modernizacji dział w rod znajduje się w zamieszczonym poniżej pliku

 

Załącznik plikowy do pobrania

Program_modernizacji.doc

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.