Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Apel do działkowców o masowy udział w obronie swoich praw i ogrodów rodzinnych - 19.03.2012

Pod koniec marca do wszystkich rodzinnych ogrodów działkowych trafi „Apel IX Krajowego Zjazdu Delegatów PZD z dnia 17 grudnia 2011 roku do działkowców o masowy udział w obronie swoich praw i ogrodów rodzinnych”. Dokument przekazujemy właśnie teraz, kiedy przyroda budzi się do życia, a działkowcy po zimowej przerwie powracają do swoich ogrodów (przypominamy, że apel opublikowany został na stronie KR PZD oraz w „Biuletynie Zjazdowym”).

W obecnej, jakże trudnej sytuacji Związku warto, by wszyscy działkowcy połączyli swoje siły i masowo włączyli się w obronę praw, jakie gwarantuje im ustawa o ROD z 2005r. Wniosek I Prezesa Sądu Najwyższego do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją fundamentalnych zapisów ustawy o rod nie zapowiada nic dobrego. Nie możemy jednak biernie czekać na rozwój wydarzeń. Musimy pamiętać, że w pewnych działaniach nikt nas nie wyręczy. Zachęcamy do zapoznania się z wersją elektroniczną apelu.


Równocześnie informujemy, że w tym samy czasie do wszystkich rod trafi pierwszy w tym roku numer „Informatora działkowca”(4/2012) w którym omówione zostały takie tematy jak: List KR PZD do Marszałek Sejmu, zmiany do statutu PZD, nowelizacja regulaminu ROD, program modernizacji działek w ROD, pokazy cięcia drzew i krzewów owocowych, najnowsze  wydawnictwo KR PZD czyli „Vademecum działkowca” oraz walne zebrania w ROD.

Zachęcamy do lektury.                                             
 


 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio