Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Działkowiec

Czytajcie „działkowca”! - 01.03.2012

U progu nowego sezonu warto sięgnąć po najnowszy, dostępny już w sprzedaży, marcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędnej lektury dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres wczesnej wiosny i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

● Rozpoczynamy nowy cykl artykułów poświęconych modernizacji działek w ROD. Jest to niezwykle ważny temat, ponieważ wizerunek działek poprawnie zagospodarowanych, zadbanych, z pielęgnowaną roślinnością i estetyczną małą architekturą oraz altaną, to nie tylko duża przyjemność i satysfakcja, ale również gwarancja dla pomyślnego funkcjonowania i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych!● Nowe odmiany drzew, krzewów, bylin czy roślin sezonowych to zawsze bardzo interesująca i atrakcyjna grupa roślin. Lepiej już teraz zapoznać się z najnowszą ofertą rynkową w tym zakresie. Bądź na czasie! Poznaj co będzie hitem nadchodzącego sezonu! Co warto wybrać na własną działkę?


● Jednym z warunków udanej kompozycji jest odpowiedni dobór pokrojów roślin. Ma to ogromne znaczenie dla ogólnego efektu estetycznego i w dużym stopniu decyduje o tym jak działka prezentuje się na zewnątrz. Wśród dostępnych na rynku gatunków i odmian można odnaleźć szeroką gamę kształtów. Są to często rośliny, które same osiągają zamierzony pokrój, nawet bardzo regularny, bez potrzeby formowania.
● Dość często na naszych działkach pojawia się potrzeba odmłodzenia starych i nadmiernie rozrośniętych drzew owocowych. Często nie wiemy, jak się do tego zabrać. Tymczasem sprawa nie jest trudna, a marzec to optymalny czas cięcia większości gatunków owocowych. Drzewa dzięki temu szybko odzyskają atrakcyjny wygląd i będą obficie plonować. Taki zabieg odmładzania  jest też ważnym elementem modernizacji działki i szybkiej poprawy jej ogólnego wizerunku.
● Dekoracją na działce mogą być nie tylko kwiaty ale też odpowiednio dobrane ozdobne warzywa. Można je sadzić na kwietnikach, rabatach czy w pojemnikach obok roślin sezonowych. Dowiedz się jakie to gatunki i odmiany oraz jak je dobierać i komponować!
● Oczko wodne po zimie zawsze wymaga szczególnej pielęgnacji. Warto jednak poświęcić mu trochę czasu i pracy, bo właśnie pierwsze wiosenne zabiegi zadecydują o wyglądzie wodnego ogródka przez cały nadchodzący sezon!
● Gdy śnieg stopnieje i nawilży glebę, nadchodzi czas na wczesnowiosenny siew nasion. Jakie gatunki roślin ozdobnych i warzyw można już wysiewać w tym czasie do gruntu? Jak przygotować miejsca pod wysiew?
● Zima się kończy, a wiadomo że w tym okresie statystycznie przybieramy na wadze. Co zatem robić, jaką dietę stosować? Dowiedz się jak skutecznie i zdrowo schudnąć! Bardzo pomocne przy tym może być m.in. spożywanie owoców i warzyw z własnej działki.

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w marcowym „działkowcu"!
Nasz miesięcznik „działkowiec" to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio