Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zabezpieczenie działek na zimę - 20.02.2012

 

Mimo zniechęcającej pogody, ważne jest aby działki nie były całkowicie opuszczone. Warto przynajmniej raz w tygodniu odwiedzić Ogród, przy okazji wizyty na swojej działce rzucić okiem czy nic niepokojącego nie dzieje się u sąsiadów, poprosić ich o to samo.

Jednocześnie istnieje obecnie szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych, ubezpieczenie naszej własności gwarantuje , że w wypadku nieprzyjemnej przygody nie pozostaniemy bez rekompensaty. Ważna jest też współpraca administracji Ogrodu z lokalną policją. Funkcjonariusze często są skłonni pomagać w patrolowaniu ogrodów, ale bardzo cenna i pomocna dla nich jest wiedza o rozkładnie alejek itp.

Zabezpieczając rośliny przed mrozem jednocześnie warto zabezpieczyć swoją własność, zadbać o to żeby na widoku nie pozostawały żadne przedmioty które da się sprzedać na złom, jak wiadomo okazja czyni złodzieja.

O zabezpieczaniu swoich działek, problemach z kradzieżami i współpracy z lokalną policją na przykładzie ROD im. A. Zawadzkiego możemy dowiedzieć się więcej w artykule „Bezpieczeństwo na działkach” opublikowanym w gazecie Dni Gryfina. Zachęcamy do lektury i powielania opisanych rozwiązań w innych ogrodach.

TR

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio