Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie "DZIAŁKOWCA"! - 22.10.2011

Czytajcie „działkowca”!

 

W sprzedaży dostępny jest już najnowszy, listopadowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres jesieni i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 


- Ze względu na niepowtarzalny urok, róże pnące często spotyka się na działkach w najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Są też one tematem miesiąca bieżącego numeru „działkowca”. W obszernym, bogato ilustrowanym artykule polecamy najlepsze odmiany „pnących królowych”, zamieszczamy projekty aranżacji z ich udziałem, doradzamy też jak je pielęgnować i unikać problemów w uprawie.

- Kopczykowanie, sadzonkowanie, przesadzanie, kompostowanie to tylko niektóre z praktycznych, jesiennych tematów, które opisujemy w obszernym dziale „Ogród w praktyce”. Nie przegap tych prac! Ich wykonanie we właściwym czasie da wiele korzyści, a może też uchronić przed wieloma problemami!

- Przepiękne, świecowe kwiatostany pustynników wprowadzą na każdą działkę egzotyczny klimat. Nie na próżno nazywane są też one igłami Kleopatry!

- Niektóre z roślin, które uprawiamy w mieszkaniach mają właściwości lecznicze. Można powiedzieć, że to „apteczki” w doniczkach. Sprawdź jakie to gatunki i jak je wykorzystywać!
- Azalie japońskie są wyjątkowo cennymi krzewami o wielkiej obfitości bajecznie kolorowych kwiatów. Jak je stosować i pielęgnować by nas nie zawodziły?
Żywopłoty wcale nie muszą być monotonne! Ich urodę możesz podkreślić bogactwem barw, jeśli zastosujesz doradzane przez nas odmiany o kolorowych liściach w odcieniach żółtych, czerwonych czy niebieskich.
- Warzywa zawierają wiele substancji mających dobroczynny wpływ na nasz układ krążenia dzięki obniżaniu poziomu cholesterolu. Chroń swoje serce! Poznaj i uprawiaj gatunki warzyw najcenniejsze pod tym względem!
- Ptaki są mile widzianymi gośćmi na działkach, wprowadzają tam pozytywny ruch i dźwięk, poza tym niszczą wiele szkodników. Dowiedz się jak stworzyć działkę przyjazną ptakom!
- Odpowiednie obrzeże trawnika nie tylko zwiększa wrażenie ładu i harmonii na działce, ale jednocześnie ułatwia zabiegi pielęgnacyjne. Doradzamy jak i z jakich materiałów je budować!
Grusze azjatyckie to jeszcze rzadko spotykane u nas rośliny. Poznaj jakie są ich zalety i które odmiany najlepiej poradzą sobie w naszych warunkach klimatycznych!
- Na każdej działce powinno się znaleźć miejsce dla warzyw liściowych – zdrowych i bardzo dekoracyjnych. Polecamy najlepsze i najmodniejsze gatunki i odmiany!
- Na rynku pojawiły się nowe biologiczne preparaty do ochrony roślin, są one cenną alternatywą dla tradycyjnych pestycydów. Warto je poznać i stosować. Chroń swoje środowisko!


Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w listopadowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

Opracowanie: Sławomir Milewski

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio