Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Obradowali Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych powiatu rawickiego. - 22.02.2012

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście : Poseł na Sejm i jednocześnie kandydat na Posła na przyszłą kadencję Wiesław Szczepański , Wicestarosty Powiatu Rawickiego Krzysztof Synoracki, członek OZ PZD w Poznaniu Krystyna Knapik-Wasielewska oraz mieszkańcy społeczności lokalnej. Przewodniczący Kolegium Grzegorz Goździk przedstawił sytuację Rodzinnych Ogrodów Działkowych i zagrożenia wynikające z zaskarżenia Ustawy  o ROD, jak również omówił i porównał przebieg spraw na  I i II Kongresie PZD w Warszawie.
Następni mówcy: Poseł Wiesław Szczepański omówił swoje zaangażowanie w obronę Ustawy o ROD, cały przebieg walki o pozostawienie Ustawy w obecnym brzmieniu. Zapewnił, że gdy zostanie wybrany Posłem na następną kadencję , wraz ze swoim klubem SLD, priorytetem dla nich będzie obrona Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Oświadczenie zostało przyjęte bardzo pozytywnie.
Wicestarosta Krzysztof Synoracki zapewnił, że starostwo rawickie było, jest i będzie za pozostawieniem Rodzinnych Ogrodów Działkowych w obecnej formie.
Oświadczenie to było ważne dla działkowców.
Wywiązała się dyskusja, która była długa,rzeczowa i szczera.
Przewodniczący Kolegium Grzegorz Goździk wręczył Posłowi Wiesławowi Szczepańskiemu i Wicestaroście Krzysztofowi Synorackiemu wydawnictwa PZD wraz z kalendarzami.
Podczas zebrania złotą odznaką 'Zasłużony Działkowiec' wyróżniony został Prezes ROD 'Drzewiarz' Stanisław Białek.
Zebranie zakończono po bardzo długich , rzeczowych rozmowach i wyczerpaniu tematów.

Przewodniczący Kolegium Prezesów Powiatu Rawickiego Grzegorz Goździk

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio