Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Niedzielny spacer po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Waszyngtona w Warszawie - 05.01.2012


 Celem spotkania było propagowanie pielęgnowania zieleni w mieście na przykładzie miejskiego ogrodu działkowego, jako skoncentrowanego świata naturalnego, który stanowi oazę  spokoju i odetchnienia od zgiełku wielkomiejskiego życia.  Na spotkanie przybyli nie tylko działkowcy, ale również studenci i mieszkańcy Warszawy, którzy z wielkim zainteresowaniem przyszli „podpatrzeć" jak wygląda życie na działkach.
Wykład prof. R. Sulimy, który poświęcony został rozważaniom nad sztuką uprawiania działki oraz idei ogrodnictwa działkowego w Polsce, wzbudził bardzo pozytywną reakcję słuchaczy, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chętnie udzielali się w dyskusji wywołanej na koniec wykładu.
Po wykładzie odbył się spacer po ogrodzie, podczas którego można było przechadzać się alejkami ogrodu, spotkać i porozmawiać z urzędującymi na swej działce działkowcami. Spotkanie zakończyło się piknikiem na jednej z działek. Na uczestników czekały pyszne domowe wypieki, kompot oraz muzyka z gramofonu.
Organizacja niniejszego spotkania i zaangażowanie w to ogrodu działkowego
okazała się bardzo dobrym pomysłem na promocję istniejącej zieleni w mieście, która winna stanowić nierozłączny element krajobrazu miejskiego.

ECH

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio