




Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek
Z tej okazji odbyła się uroczystość jubileuszowa.
W dniu 27.04 2025 r., Prezes Zarządu Antoni Gieczewski, który pełni tą funkcję od początku istnienia ogrodu wygłosił referat okolicznościowy, w którym poinformował uczestników zebrania że datą założenie ogrodu jest 12 kwiecień 1985 rok, bowiem w tym dniu została podpisana decyzja o przeznaczeniu terenu przy ulicy Czechosłowackiej 76 na ogród działkowy.
Podkreślił że teren przeznaczony na ogród był kopcowiskiem, miejskim magazynem ziemniaków.
Teren był pełen dołów w których wcześniej przechowywano ziemniaki.
Drogi dojazdu do kopców były utwardzone szlaką.
Działkowcy wywozili szlakę taczkami żeby móc skorzystać z działki.
Teren był na szczęście wolny od drzew, krzewów.
Nie trzeba było dokonywać karczowania.
Dzięki wielkiemu za angażowaniu działkowców wkrótce ogród stał się ogrodem.
Ogród posiada sieć wodociągową, energetyczną, kontener sanitarny, siedzibę Zarządu.
To dzięki pracy społecznej, partycypacji finansowej działkowców.
To również dzięki dotacji z OZŁ, pożyczce z Krajowego Zarządu PZD.
Trzynastu działkowców, którym przydzielono działki na początku istnienia ogrodu, dalej je użytkuje.
Z okazji jubileuszu Prezesa i Vice Prezesa Mieczysława Głąba, który pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1992 roku uhonorowano dyplomami na „grawertonie”.
A sześciu działkowcom wręczono odznaki: „Zasłużony Działkowiec”.

Łódź, 27.04.2025 r
Copyright © 2026 Polski Związek Działkowców All rights reserved.