Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Podrzucał śmieci na teren ROD w Bydgoszczy - 10.06.2024

W Bydgoszczy strażnicy miejscy, dzięki nagraniu z fotopułapki, dotarli do mężczyzny, który wyrzucał śmieci w miejscu publicznym.  Do zdarzenia doszło około południa w niedzielę (26 maja) na terenie ogródków działkowych w Bydgoszczy.

Mężczyzna podjechał samochodem wypełnionym różnego rodzaju odpadami, które bez zawahania pozostawił w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

"Sprawcą okazał się kierujący samochodem marki Seat, który pozbył się m.in. drewnianej ławki, szafki oraz płyt pilśniowych. Śmieci zostały przez niego wyrzucone w pobliżu wystawionych tam pojemników, które były przeznaczone do innego rodzaju odpadów" - przekazała Straż Miejska w Bydgoszczy.

Strażnikom udało się ustalić tożsamość mężczyzny dzięki nagraniu z fotopułapki. Ukarali go mandatem w kwocie 500 złotych. Ponadto mężczyzna uprzątnął pozostawione wcześniej odpady.

Fotopułapki pomagają

Dzięki zapisom z fotopułapek, tylko w tym roku strażnicy miejscy z Bydgoszczy ujawnili 8 przypadków zanieczyszczania miejsc publicznych.

"W zdecydowanej większości sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem w kwocie 500 złotych. Tylko w jednym przypadku osoba zaśmiecająca miejsce publiczne nie posprzątała nieczystości. W związku z tym wobec niej został skierowany wniosek o ukaranie do sądu" - poinformowali bydgoscy strażnicy miejscy.

Mężczyznę zarejestrowała fotopułapkaStraż Miejska w Bydgoszczy

Źródło: tvn24.pl

 

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Bydgoszczy

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.