Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.04.2024

Uwaga! W sprzedaży pojawił się już najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej, przystającej do specyfiki polskiego klimatu! Znaleźć w nim można m.in. przydatne, aktualne porady i masę cennych inspiracji na sezon. Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

Nawadnianie roślin jest niezwykle ważnym zabiegiem, szczególnie w okresie długotrwałych braków opadów – coraz częstszych w ostatnich latach. Wyjaśniamy na czym polega rola wody, jako niezbędnego czynnika do życia i rozwoju roślin. Doradzamy jak bezpiecznie, mądrze i efektywnie podlewać uprawy a także oszczędzać zasoby wody w glebie. Zachęcamy też do zbierania i wykorzystywania deszczówki – najlepszej wody do podlewania roślin!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Grill na działce a przepisy związkowe”, „Kiedy sporządzamy umowę potwierdzenia prawa do działki”, „Wjazd na teren ROD – przypomnienie”.

 

Zachęcamy do uprawy roślin owocowych na działce i podajemy siedem konkretnych powodów, dlaczego warto to robić. Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, a uprawy ogrodnicze na działkach to znakomity sposób na uzyskanie zdrowej i wysokiej jakości żywności. Część sadownicza podkreśla oczywiście użytkowy charakter działki. Może być także elementem rekreacji, pełnić funkcje ozdobne i przynosić nam wiele innych, cennych korzyści!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Spotkanie przedstawicieli PZD z Ministrem Rozwoju i Technologii ws. niekorzystnych przepisów o planowaniu przestrzennym”, „Rozstrzygnięcie konkursu »Projekty zagospodarowania działek w ROD«”, „Nowe konkursy: »Najpiękniejsza Działka Roku 2024«” i »Najlepszy ROD Roku 2024«”, „Przypominamy o konkursach publicystycznych dla działkowców”.

 

Polecamy nowoczesną, pionową uprawę ogórków na działce. Warzywa te  najczęściej uprawiamy płasko na grządkach. Przy niewielkiej powierzchni warzywnika, jeśli chcemy mieć ich więcej, pionowe uprawy są świetnym rozwiązaniem. Przedstawiamy inne, liczne zalety pionowej uprawy, która w porównaniu z uprawą poziomą, daje wiele dodatkowych korzyści. Doradzamy jak uprawiać pionowo ogórki. Przestawiamy też konkretne rysunki instruktażowe z propozycjami różnych konstrukcji podpór do takiej uprawy!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – uwaga na „zimnych ogrodników”.

Ściółkujemy uprawy warzyw.

Rozpoznajemy kwiaty drzew owocowych.

● Polecamy sposoby na przyspieszenie kompostowania.

Konserwujemy drewniane elementy na działce.

● Przedstawiamy ekosposoby na mszyce!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.