Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Warsztaty ogrodnicze „Start sezonu na działce” w ROD „Siekierki I” - 09.04.2024

W ubiegłą sobotę (6 kwietnia) w ROD „Siekierki I” w Warszawie odbyły się kolejne zajęcia szkoleniowe dla działkowców i instruktorów SSI, poświęcone najważniejszym pracom ogrodowym, jakie warto wykonać wiosną. Zajęcia poprowadziła Pani Kamila Rakowska-Szlązkiewicz, kierownik Zespołu Kolekcji Roślin Ozdobnych w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej, w trakcie której uczestnicy szkolenia mogli między innymi dowiedzieć się i nauczyć, jak i kiedy prawidłowo przycinać, nawozić i w sposób ekologiczny pielęgnować popularne krzewy ozdobne czy byliny.

Była to powtórka szkolenia, które 9 marca tego roku odbyło się w ROD „Fort Szczęśliwice” i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia składały się z 1,5-godzinnej, ciekawej części teoretycznej oraz praktycznej na terenie ROD. Zaproszona specjalistka, Kamila Rakowska-Szlązkiewicz poprowadziła bardzo inspirujący i ciekawy pokaz w ogrodzie, prezentując techniki cięcia, sposób nawożenia oraz zasady pielęgnacji roślin ozdobnych, w tym hortensji, róż, tawuł, hibiskusów, klematisów, berberysów.

Dzięki ładnej, wiosennej pogodzie, dopisała także frekwencja, a oprócz działkowców z ROD „Siekierki I”, „Mechanizacja” i „Siekierki II”, w zajęciach wzięli udział także użytkownicy działek w ROD „Kępa Potocka”, ROD „KOŁO II”, ROD „Wola” i ROD „Piwonia”. Dodatkowo, w pokazie uczestniczyli także mieszkańcy Warszawy zainteresowani tematyką.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wzorowej współpracy zarządu ROD „Siekierki I” z biurem Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców.

Tematy nie zostały wyczerpane i z pewnością niebawem znów będziemy mogli zaprosić działkowców i wszystkich zainteresowanych pasjonatów ogrodnictwa na kolejne spotkanie szkoleniowe z fachowcami z Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

 

zdjęcia i opracowanie:

ROD „Siekierki I” i „Siekierki II”/OMA

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.