Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rodzinne Ogrody Działkowe z Bytomia otrzymały dofinansowanie z budżetu miasta - 05.04.2024

Znamy już wyniki konkursu o udzielenie dotacji na dofinansowanie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Dotacje trafią do dziesięciu ogrodów, które zrealizują inwestycje na łączną kwotę ponad 190 tys. zł. Przypomnijmy, że już na początku roku bytomscy radni podjęli uchwałę umożliwiającą ROD-om starania o fundusze na realizację swoich projektów. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 21 Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Komisja konkursowa przeanalizowała złożone wnioski i przyznała dotację ROD „Wspólna Praca”,  który otrzyma prawie 12 tys. zł. Natomiast 30 tys. zł na kapitalny remont dachu Domu Działkowca trafi do ROD „Zacisze Bytom” . Powody do zadowolenia ma też ROD „Pstrowskiego” , który 30 tys. zł będzie mogł przeznaczyć na zakup materiałów do termomodernizacji budynku Domu Działkowca oraz wykonanie izolacji fundamentów budynku.

Dotację w wysokości 20 tys. zł na zmianę sposobu ogrzewania w domu działkowca otrzyma ROD „Zawadzkiego” , a prawie 5 tys. zł ROD „Zacisze Stroszek”, który przeznaczy tę kwotę na częściową naprawę uszkodzonego dachu w budynku świetlicy ogrodowej. Prawie 20 tys. zł trafi, też do ROD „Lawenda”, który wykona monitoring wizyjny oraz montaż doświetlenia ogrodu. 

17,5 tys. zł otrzyma ROD „Zgoda”  dzięki czemu sfinansuje wymianę instalacji wodnej, a do ROD „Energetyk” trafi ponad 35 tys. zł. na częściową wymianę ogrodzenia i budowę placyku gospodarczego. ROD „Zygmunt”otrzyma dotację w wysokości ponad 8 tys. zł na modernizację instalacji elektrycznej w świetlicy Domu Działkowca, a ROD „Nadzieja” za prawie 13 tys. zaprojektuje nowe oświetlenie alei.

 

Delegatura Rejonowa PZD  w Bytomiu

Małgorzata Borysowska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.