Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W obronie naszych ogrodów działkowych. Spotkanie gliwickiego aktywu z senatorem i posłem - 31.01.2024

Nowelizacja ustawy dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego dokonana przez Sejm IX kadencji, a następnie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 roku w sprawie projektu planu ogólnego gmin stanowią poważne zagrożenie dla przyszłości ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.

Mieszkańcom miast śląskich, ale również całego kraju nie trzeba tłumaczyć czym są ogrody działkowe w naszym życiu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla kilku milionów Polaków związanych bezpośrednio lub pośrednio z ogrodnictwem działkowym życie bez możliwości pracy i wypoczynku na działce jest wręcz niewyobrażalne. Musimy zatem zrobić wszystko aby chronić nasze ogrody przed możliwością ich likwidacji ponieważ wspomagają nasze zdrowie i samopoczucie.

Ogrody są prawdziwą oazą zieleni, spokoju i domem dla różnych gatunków ptaków i małych zwierząt. Z tego powodu z inicjatywy działaczy Polskiego Związku Działkowców Okręgu Śląskiego w Katowicach oraz Delegatury Rejonowej w Gliwicach w dniu 29 stycznia br. doszło do spotkania przedstawicieli PZD z przedstawicielami władz ustawodawczych naszego kraju.

Spotkanie odbyło się w biurze poselskim znajdującym się w centrum Gliwic. W spotkaniu uczestniczyli z ramienia władz ustawodawczych; posłanka na Sejm X kadencji – Pani Marta Golbik i senator RP – Pan Zygmunt Frankiewicz. Z ramienia Polskiego Związku Działkowców: I wiceprezes Okręgu Śląskiego w Katowicach – Pan Leszek Bucki, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach – Pan Zenon Jabłoński, przewodniczący Delegatury Rejonowej w Gliwicach – Pan Zdzisław Kowalik i członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach – Pan Zdzisław Lisowski.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i przy wzajemnym zrozumieniu istniejących problemów. Ze strony przedstawicieli władz ustawodawczych bardzo mocno wybrzmiały zapewnienia  o chęci dalszej współpracy i pomocy w rozwiązywaniu istniejących problemów ogrodowych.

Posłance i senatorowi wręczono stanowisko Delegatury Rejonowej w Gliwicach adresowane do Pana Krzysztofa Hetmana – Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zagrożenia wynikającego z wydanego rozporządzenia.         

Delegatura Rejonowa w Gliwicach                         

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.