Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Prezesi Żorskich ROD na Komendzie Miejskiej Policji w Żorach - 27.11.2023

20 listopada 2023 roku Prezesi oraz członkowie Zarządów ROD, zostali zaproszeni na debatę o bezpieczeństwie pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Bezpieczeństwo to element życia codziennego nas wszystkich, o którym trzeba i warto rozmawiać. Uczestnicy spotkania rozmawiali z mundurowymi o zagrożeniach i sposobach przeciwdziałania. Debata została poświęcona bezpieczeństwu oraz przeciwdziałaniu zagrożeniom. To spotkanie z policją było dobrą okazją do rozmowy o problemach jakie występują na terenie ROD, jak i w miejscu zamieszkania. W debacie uczestniczył podkom. Arkadiusz Muras, profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz dzielnicowy sierż. szt.  Łukasz Bielak .

W ramach spotkania policjanci rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie, w tym właściwej reakcji na zagrożenia. Mundurowi zwrócili uwagę na metody działania oszustów m.in. metodą na wnuczka, a także cyberprzestępców. Część debaty została poświęcona na zagadnienie, jakim jest właściwe powiadomienie organów na wypadek zdarzeń kryminalnych. Zarządom ROD, po raz kolejny zaprezentowano założenia programu dedykowanego policjantom pierwszego kontaktu, omówiono nowy model funkcjonowania dzielnicowych, a także wskazano na takie narzędzia jak aplikacja „Moja Komenda”, portal „Dzielnicowy bliżej nas”, oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi przypomnieli, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.