Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.11.2023

Na rynku dostępny jest już najnowszy, grudniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek! W tym największym na rynku piśmie ogrodniczym znajdziecie m.in. świąteczne inspiracje oraz wiele innych aktualnych tematów przystających do specyfiki ogrodów działkowych. To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo korzystnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

Zachęcamy do stosowania na działkach, ekologicznych, zgodnych z naturą metod uprawy. Ogród przyjazny naturze to już nie tylko moda, ponieważ, biorąc pod uwagę aktualny stan środowiska naturalnego, działania na rzecz zwiększania bioróżnorodności i podtrzymania naturalnych procesów w ogrodowych ekosystemach, nigdy nie były ważniejsze niż obecnie. Doradzamy co robić, aby nasze działki funkcjonowały w sposób zrównoważony, chroniący bioróżnorodność i naturalne zasoby, bez degradowania środowiska!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Odwołanie od wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej”, „Odpowiedzialność za szkody wyrządzone w infrastrukturze ROD”, „Wyłączanie prądu na zimę”.

Zachęcamy do zakładania ozdobnych warzywników! Tradycyjne podejście do komponowania ogrodów warzywnych powoli ustępuje nowym modom w ogrodnictwie, które zakładają nie tylko komponowanie kwiatów, ziół i warzyw na wspólnych rabatach, ale wręcz akcentowanie samych warzyw w reprezentacyjnych częściach działki! Doradzamy jakie warzywa warto dobierać do takich miejsc oraz jak je komponować, aby uzyskać wspaniały efekt. Zamieszczamy też kilka gotowych projektów ozdobnych warzywników!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Ustawa o ROD ma już 10 lat!”, „Wspomóż walkę o istnienie ROD w planach miejscowych!”, „Rozstrzygnięto konkursy krajowe: »Warzywnik Roku 2023« i »Owoce z mojej działki 2023«”.

Polecamy uprawę mikroliści, czyli microgreens, jako szybki, łatwy i tani sposób na uzyskanie roślin o wysokiej wartości odżywczej. Mikroliście to młode rośliny, uprawiane w niewielkiej ilości podłoża i zbierane po około dwóch tygodniach od wschodów. Są one szczególnie wartościowe w okresie jesienno-zimowym. Doradzamy jakie gatunki najlepiej się do tego nadają oraz jak je uprawiać!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – polecamy zimowe spacery po ogrodzie.

● Robimy sadzonki zdrewniałe.

● Warzywna nowość – melon zimowy.

● Tworzymy świąteczne iluminacje w domu.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i oryginalne potrawy z suszonych owoców!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.