Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Remont domu działkowca w ROD Aster w Żorach - 16.11.2023

Domy działkowca w Śląskich ROD często powstawały razem z ROD. Zarządy posiadają budynki w które trzeba zainwestować spore sumy pieniędzy, aby dalej mogły służyć działkowcom. Jest to wyzwanie dla Zarządów, które gospodarują często niewielkim kwotami na funkcjonowanie. Pojawiające się programy wsparcia stały się dodatkowym zastrzykiem finansowym, o który wiele Zarządów wystąpiło. Taki właśnie projekt grantowy został złożony przez ROD Aster w Żorach. Grant pn. Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych podniesienie standardu ekologicznego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Aster w Żorach został zrealizowany za kwotę 99 995,50 zł.

                   

Dzięki dodatkowym dotacjom Rodzinny Ogród Działkowy Aster pozyskał nie tylko narzędzia ogrodnicze, które z pewnością będą pomocne przy pielęgnacji terenów ogólnych, Zarząd mógł również wykonać remont domu działkowca. Niektóre ROD wyposażone były w hydrofornię, dzięki której rozprowadzana była woda na terenie ogrodu. Wizualna oznaką istnienia takiego rozwiązania były pokaźne beczki na wodę. Na Astrze beczka zlokalizowana była na budynku domu działkowca.

Jedno parterowy budynek zyskał nowy dach, zmieniła się też elewacja, a wnętrze zostało gruntownie odświeżone. Teren wokół domu działkowca został wybrukowany.

Zarząd ROD którym kieruje Pani Prezes Lucyna Cyrek włożył bardzo dużo pracy, by zmiany służyły całej społeczności działkowej.

                  

D.Wojciechowska

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.