Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenia dla zarządów ROD w Okręgu Mazowieckim PZD - 30.10.2023

W dniach 20 i  27 października br. w ośrodku szkoleniowym OZ w Warszawie odbyły się szkolenia zorganizowane przez biuro Okręgu dla zarządów ROD z terenu Warszawy i okolic. W czasie zajęć, w których uczestniczył także prezes OZ Grzegorz Buklad omówiono przede wszystkim procedurę wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej, zasady organizacji posiedzeń zarządów ROD, podejmowania uchwał oraz planowania, przeprowadzania i rozliczania inwestycji w ROD.

W pierwszej części szkolenia szczegółowo przedstawiona została procedura wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej, a także sposób przeprowadzania posiedzeń zarządu ROD oraz  przygotowania uchwał i innych dokumentów. Prezentację poświęcona tym tematom omówiła kierownik działu terenowo-prawnego Małgorzata Rutowicz-Rak oraz inspektor ds. terenowo-prawnych Marta Lewandowska. W czasie dyskusji z przedstawicielami ogrodów wyjaśnione zostały najczęstsze przyczyny wszczęcia procedury wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej oraz właściwy sposób jej przeprowadzania, zgodnie z przepisami.

W drugiej części szkolenia, inspektor ds. inwestycji i remontów OZ Paweł Wendzierski przypomniał zarządom ROD zasady i przepisy związkowe związane z planowaniem i przeprowadzaniem remontów i inwestycji w ogrodach. Wyjaśnił wszystkie wątpliwości zarządów i krok po kroku omówił przygotowanie harmonogramu inwestycji oraz niezbędne dokumenty, w tym uchwały z walnego zebrania, wnioski i kosztorysy, potrzebne do uzyskania dotacji z Okręgu.

Cieszy duże zainteresowanie i zadowalająca frekwencja przedstawicieli zarządów na przygotowanych przez biuro OZ zajęciach. W trakcie zajęć padło wiele pytań, często związanych z konkretnym przypadkami z życia ogrodów, na które pracownicy biura starali sie wyczerpująco odpowiedzieć.

Podobne szkolenia zaplanowane są także w najbliższym czasie dla zarządów ROD z terenu działania delegatur rejonowych w Siedlcach, Radomiu i Płocku, a także Ciechanowie i Ostrołęce.

 

biuro Okręgu Mazowieckiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.