Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.10.2023

Pełnia jesieni to najlepszy czas na przygotowanie ogródka do zimy. A najnowszy, listopadowy numer „działkowca” będzie najlepszym przewodnikiem podczas jesiennych prac oraz źródłem cennych inspiracji związanych z uprawą i zagospodarowaniem działki! To również dogodna pora na zamówienie prenumeraty „działkowca” na kolejny rok z gwarancją stałej ceny i bezpłatną dostawą. Warto przy tym skorzystać z pakietu korzyści dla prenumeratorów!

 

Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw hortiterapii! Jest to coraz popularniejsza dziedzina nauki, wykorzystująca zajęcia w ogrodzie i samo przebywanie wśród roślin do poprawy zdrowia człowieka i relacji międzyludzkich, a znakomitą okazją do tego jej użytkowanie działki w ROD! Doradzamy co można robić, aby w pełni czerpać korzyści z ogrodu w zakresie terapeutycznym. Polecamy też kilka praktycznych ćwiczeń!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Hulajnogi elektryczne w ROD”, „Zwrot zapłaconych opłat ogrodowych a wygaśnięcie prawa do działki”, „Brak rozwodu a prawo do działki w ROD”.

 

● Wraz ze wzrastającą świadomością ekologiczną działkowców, w rodzinnych ogrodach działkowych pojawia się coraz więcej inwestycji mających na celu ochronę środowiska naturalnego i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Na zwiększenie liczby inwestycji ekologicznych w ogrodach w ostatnim czasie miał wpływ projekt grantowy ARiMR pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Podajemy przykłady realizacji takich inwestycji w różnych ROD. To doskonałe inspiracje w tym zakresie dla ogrodów w całej Polsce!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze niezwykle ważny i aktualny temat „Planowanie przestrzenne – projekt rozporządzenia zagraża ROD”, polecamy też nowy poradnik „Warzywnik dla każdego”.

 

● Początkujący działkowcy pragną nieraz uzyskać szybki efekt dekoracyjny w nowo przejętym ogródku. Doradzamy krok po kroku, jak można szybko i sprawnie stworzyć działkę efektowną, a jednocześnie funkcjonalną, dostarczającą nam cennych plonów. Przestrzegamy też przed najczęściej popełnianymi błędami, związanymi m.in. z wymogami Regulaminu ROD.

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – chronimy rośliny przed zimą.

Warzywa liściowe retro wracają do ogródka.

● Polecamy rośliny na poprawę nastroju.

● Sadownicza nowinka – malina nordycka!

Prace w oczku wodnym w listopadzie.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i oryginalne potrawy korzystne dla wzroku!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.