Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dni Działkowca w ROD Wł. Sikorskiego w Lęborku - 10.10.2023

W dniu 05.10.2023r w  Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Wł. Sikorskiego w Lęborku  odbyło  się  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Działkowca. 

W uroczystości udział wzięło ok 70 działkowców,   oraz zaproszonych gości w osobach Starosty Lęborskiego  Pani Alicji Zajączkowskiej, Burmistrza Miasta Lęborka  Pana Witolda Namyślak,   oraz  Prezesa Okręgu PZD w Słupsku Pana Wiesława Boratyńskiego.

Uroczystość otworzył  Pan Prezes Zarządu ROD  Pan  Ryszard Rozwadowski, który w swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za zaangażowanie na rzecz  rozwoju ROD, który istnieje już ponad 50 lat. Przedstawił również historię  Polskiego Związku Działkowców.             Pan Wiesław Boratyński Prezes Okręgu wręczył dla  działkowców medale za Zasługi  dla ROD oraz statuetki dla najbardziej zaangażowanych w pracy na rzecz ogrodu gospodarzy : Panów Mieczysława Mejer, Zbigniewa Mieńciuk i Antoniego Bianaga.  Wręczono również wiele upominków dla działkowców zaangażowanych w pracy społecznej  na rzecz ROD  i wyróżniających się działkowców w związku z uprawą działki.  Działki z roku na rok zmieniają swój charakter i służą do wypoczynku wielopokoleniowym rodzinom jak również produkcji zdrowej żywności  są z roku na rok bardziej nowoczesne zaznaczył Pan Prezes Zarządu ROD Wł. Sikorskiego w Lęborku.

Longina Ciesielska

Instruktor ds. ogrodniczych  

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.