Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Mieszkańcy i działkowcy są przeciwni budowie wieżowców w Mielcu - 06.10.2023

Czytelnicy hej.mielec.pl alarmują o planach budowy wysokich bloków mieszkalnych na gruntach między ogrodami działkowymi i domami jednorodzinnych w rejonie ulicy Nowej.  Na jednej z bram ogrodów działkowych Metalowiec pojawiła się anonimowa wiadomość wzywająca działkowiczów do reakcji na plany zabudowy sporej działki, która z ogrodami praktycznie graniczy.

Z tej informacji wynika, że przy ROD Metalowiec planowana jest budowa kilku siedmiopiętrowych wieżowców mieszkalnych.

- Potrzebna jest interwencja w tej sprawie, ponieważ nie jest to teren na wieżowce, w szczególności tuż przy ogródkach działkowych – czytamy na tym niecodziennym afiszu.

Do redakcji hej.mielec.pl dzwonili także mieszkańcy osiedla Kazimierza Wielkiego, gdzie występuje niemal wyłącznie niska zabudowa jednorodzinna. Są zaniepokojeni planami budowy wieżowców w sąsiedztwie ich domostw i ogrodów działkowych.

Mowa tu o terenie pomiędzy ROD Metalowiec oraz ulicami Nową i Wolności.

Co o tej sprawie wiedzą urzędnicy miejscy prezydenta Jacka Wiśniewskiego?

Okazuje się, że w mieleckim magistracie została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Decyzję, z upoważnienia prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego, podpisał zastępca naczelnika wydziału ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Z urzędowych dokumentów wynika, że budynki mogą mieć do sześciu kondygnacji, w tym jedną kondygnację podziemną przeznaczoną na garaż, komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne.

Planowany dojazd do bloków ma prowadzić nową drogą od ulicy Nowej.

Tak zwana decyzja środowiskowa nie oznacza wydania pozwolenia na budowę. To początek starania się o taki dokument. Urząd Miejski w Mielcu informuje, że inwestorem jest spółka z Mielca o nazwie BLICK-PUNKT.

Magistrat treść swojej decyzji ogłosił 3 października 2023 roku. Z dokumentacją tej sprawy mieszkańcy mogą się zapoznać w Urzędzie Miejskim, w siedzibie wydziału ochrony środowiska.

Zainteresowani, szczególnie będący stronami w tej sprawie, mogą odwołać się od decyzji urzędu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, w ciągu 14 dni – za pośrednictwem prezydenta miasta Mielca.

źródło: hej.mielec.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.