Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. St. Starzyńskiego w Warszawie - 13.09.2023

W minioną niedzielę, 10 września 2023 r. w ROD im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie zorganizowany został Dzień Działkowca. W organizację tego przedsięwzięcia Zarząd ROD włożył ogrom czasu i pracy, ale zdecydowanie było warto. Pogoda dopisała i wielu działkowców wraz z rodzinami tłumnie uczestniczyli w wydarzeniu. Małgorzata Rutowicz-Rak, kierownik Wydziału Terenowo-Prawnego OM PZD reprezentowała Okręg Mazowiecki w tym corocznym wydarzeniu.

Przy dźwiękach muzyki, atrakcje dla młodszych i starszych, integrowali się działkowcy wraz z rodzinami. Dzieci bawiły się pod opieką profesjonalnej animatorki, były bańki mydlane, malowanie buziek, ogromna dmuchana zjeżdżalnia.

Dorośli korzystali z jedzenia z grilla, mogli też zapoznać się ofertą sklepów ogrodniczych i z miodami. Wielu działkowców skorzystało z okazji zakupu pięknych roślin, szczególnie często wybierane były hortensje.

Pyszne miody i nalewki przygotowane na bazie złocistego nektaru jak zawsze znalazły sporo amatorów. Podczas imprezy stoisko swoje miała również Straż Miejska, która podczas rozmów z zainteresowanym informowała o jej zadaniach i służbie warszawiakom.

Dzień Działkowca trwał kilka godzin i był wspaniałą okazją do integracji i zacieśnienia więzi społecznych wśród działkowców, jak również sympatyków ogrodu.

 

Małgorzata Rutowicz-Rak

Kierownik Wydziału Terenowo-Prawnego

Biura OM PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.