Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Edukacja ekologiczna w ROD Powstańców Śląskich w Raciborzu - 11.09.2023

ROD Powstańców Śląskich w Raciborzu zajmuję nie bagatelna powierzchnie 30,5692 ha. Na tej powierzchni zlokalizowanych jest 14 kolonii na których znajdują się 844 działki rodzinne. Zarząd którym kieruję Pani Prezes Bożena Detyna wziął udział w programie ARiMR Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych. Ogród realizował inwestycje pn. ROD przyjazny ekologii, który łączy pokolenia. Ogród na tą inwestycje otrzymał kwotę 150 tys. złotych. Fundusze zostały przeznaczone na zakup 9 tablic ekologicznych, które stworzyły efektowną ścieżkę edukacyjną przed domem działkowca. Ich tematyka jest różnorodna, ale tworzy spójną całość.

Ciekawym rozwiązaniem, które ma wartości rekreacyjne jak i edukacyjne było zakupienie ławostołu przedstawiający tematykę Różnorodne ogrody. Zajął on poczesne miejsce na tarasie domu działkowca.

Nie można zapomnieć o dendrofonie który znajduję się wewnątrz alei na terenie ROD.

Ponad to zakupiono 13 szt. rębaków do gałęzi. Dzięki którym działkowcy będą mogli wykorzystywać zrębki do ściółkowania.

Mówiąc o edukacji ekologicznej nie można zapomnieć o szkoleniach, dzięki którym ponoszona jest świadomość ekologiczna. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w 14 otwartych szkoleniach oraz warsztatach.

D.Wojciechowska

Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.