Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Heca na Ochocie” – międzypokoleniowy piknik przyrodniczy w ROD „Fort Szczęśliwice” - 08.09.2023

W minioną sobotę (2 września), na terenie ROD „Fort Szczęśliwice” w Warszawie odbył się integracyjny piknik przyrodniczy, zorganizowany przez Ośrodek Kultury Ochoty i zarząd ogrodu w ramach znanego cyklu „Heca na Ochocie”. Nie zabrakło ciekawych warsztatów, „działkowych podziałek”, czyli dzielenia się sadzonkami z działek oraz wielu innych atrakcji. Była to także dobra okazja do zgłaszania uwag do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

“Heca na Ochocie” to cykliczne wakacyjne wydarzenie Ośrodka Kultury Ochoty odbywające się w najciekawszych zakątkach tej zielonej dzielnicy. Międzypokoleniowy piknik to okazja do poznania zarówno swoich sąsiadów, jak i historii swojej okolicy.

Heca to czas na zabawę i żarty dla warszawiaków w każdym wieku! To spotkanie wokół wspomnień i modernistycznej tożsamości stolicy, jak i czas na wspólną podróż w przyszłość! Imprezę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Tym razem, spotkanie odbyło się na Szczęśliwcach, na terenie malowniczych Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Fort Szczęśliwice”.

Byłą to niepowtarzalna okazja, aby poznać ciekawy, zielony zakamarek dzielnicy i spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu natury i cieszyć się bogatym programem atrakcji!
 
 
W programie znalazły się:
– warsztaty malowania naturalnymi barwnikami (artcamp)
– podziałki – wymiana roślin z działkowcami ROD Fort Szczęśliwice
– wspólne zakładanie rabaty
– warsztaty barwienia tkanin roślinnymi barwnikami
– warsztaty rękodzielnicze
– punkt zgłaszania uwag do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
– wspólne grillowanie
– spacer przyrodniczy po „Fort Szczęśliwice”
– spektakl opowiadacza z opowieściami dla dzieci
– warsztaty florystyczne
– koncert grupy śpiewu tradycyjnego Tłoka.
 
Wspólna impreza na terenie ROD, była świetną okazją do aktywnego i radosnego spędzenia  czasu na świeżym powietrzu, czerpiąc radość z muzyki, twórczości, dobrej zabawy oraz cieszyć się pięknem natury i rozwijać pasje ogrodnicze w sercu miasta!
 
 
biuro OZ Mazowieckiego
zdjęcia: Ośrodek Kultury Ochoty „OKO”

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.