Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z ROD „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu z wizytą w ogrodzie ZO SZZ Rozvoj Solivar - 24.08.2023

Piętnastoosobowa grupa działkowców z ROD „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu wyjechała do zaprzyjaźnionego ogrodu ZO SZZ Rozvoj Solivar na spotkanie z okazji  Dnia Ogrodnika, obchodów Jubileuszu 60-lecia założenia  Ogrodu oraz 20-lecia nawiązania pierwszych kontaktów.

Ciepło i piękna pogoda sprzyjała dobrym nastrojom zarówno w czasie podróży Bus-em jak i w czasie pobytu w zaprzyjaźnionym Ogrodzie. Na miejscu przenieśliśmy się w inny świat!

Przy wejściu została wykonana wystawa prac Pana Jerzego Styczyńskiego, które zostały wręczone  słowackim przyjaciołom na spotkaniach w całym okresie współpracy.

Do budowy i zdobienia używane były wyłącznie elementy naturalne, pochodzące z ogrodu! 

Spacer po ogrodzie pokazał, jak wiele w ostatnim okresie zmieniło się w zagospodarowaniu tamtejszych działek. 

Sauna? Czemu nie! Też jest - przy domku u Gabiki i Eduarda Jakubka…

Nowe altany, piękne plony i…. tradycyjna, serdeczna gościnność!

Na świeżym powietrzu, pod baldachimem z korony pięknie owocujących jabłoni podano tradycyjnie wypieczony chleb ze smalcem i świeżą cebulką, później wyborny gulasz oraz kiełbasę z grilla (wszystkim bardzo smakowały), a ciasta były wyborne!

Tym razem ofiarowaliśmy Słowakom obraz w eco-ramie wykonanej przez Pana Jerzego Styczyńskiego i wręczyliśmy list gratulacyjny z okazji Jubileuszu 60-lecia powstania Ogrodu Rozvoj Solivar, a otrzymaliśmy piękny dyplom oraz okolicznościową eco-kompozycję.

 

Na uroczystości przyjechała  z Bratysławy  ekipa Telewizyjna. Nagrywała wywiady z działkowcami oraz pokaz szkoleniowy cięcia drzew w wykonaniu E. Jakubka.

Były  (jak zwykle) tańce i wspólne śpiewanie.

Na koniec… strzemienny i dłuuugie pożegnania!

Z. Mróz

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.