Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Warsztaty z letniego cięcia drzew w ROD „Pelcowizna” - 24.08.2023

W ubiegłą sobotę (19 sierpnia) w ROD „Pelcowizna” w Warszawie odbyły się zajęcia szkoleniowe dla działkowców, poświęcone letniemu cięciu drzew. Sierpień, czyli zwykle okres po zakończeniu zbiorów owoców, to dobry czas, aby przeprowadzić cięcie drzew pestkowych (np. śliw, czereśni, wiśni, moreli, brzoskwiń).
 
 
Cięcie drzew pestkowych, w drugiej części lata (po zbiorach owoców) jest dla nich korzystniejsze, niż cięcie wiosenne. Latem, gdy zwykle panuje ciepła i sucha pogoda  jest mniejsze ryzyko wystąpienia infekcji po cięciach, na co wrażliwe są właśnie drzewa, takie jak czereśnie, wiśnie, śliwy, czy brzoskwinie.
 
W czasie zajęć zaproszony specjalista z SGGW, Pan Romuald Dziuban zaprezentował, jak ciąć śliwy i inne drzewa owocowe, w tym głównie pestkowe. Nie obyło się jednak od wszelkich innych wskazówek, np. związanych z cięciem borówki i innych roślin owocowych. Zajęcia w ROD, to świetna okazja, by zadać pytania związane z cieciem drzew i krzewów owocowych. Nie inaczej było tym razem i obecni na zajęciach działkowcy zadawali wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał prowadzący warsztaty.
 
 
Drugie, analogiczne zajęcia zaplanowaliśmy w najbliższą sobotę, 26 sierpnia o godzinie 11:00 w ROD „Wyczółki” w Warszawie, przy ul. Poleczki. Zapraszamy działkowców, instruktorów SSI i wszystkich zainteresowanych.
 
 
 
Maciej Aleksandrowicz
biuro OZ Mazowieckiego
 
zdjęcia: Dorota Potoniec-Szmigiera (ROD „Pelcowizna”)

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.