Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 40-Lecia ROD ,,Omex” w Głuchołazach - 23.08.2023

W minioną sobotę (19.08) w niewielkim, ale zadbanym ogrodzie działkowym Omex w Głuchołazach odbyła się uroczystość 40-lecia ogrodu. Przybyli prezes Okręgu Bartłomiej Kozera, sekretarz Miasta Piotr Wierzbicki oraz prezesi głuchołaskich ogrodów – ROD Sudety  Krzysztof Staniewicz oraz ROD Nad Białką Bogusław Świetlikowski. Przybyło bardzo dużo działkowców, którzy wysłuchali krótkiej historii ogrodu, prezentowanej przez prezesa Mariana Ptaka, wystąpień prezesa Okręgu i sekretarza Miasta. Bartłomiej Kozera wręczył prezesowi ogrodu okolicznościowy puchar, a P. Wierzbicki odczytał adres wystosowany przez burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego.

Potem było nagradzanie najlepszych, wręczanie medali „Za Zasługi dla PZD” w kolorach brązowym, srebrnym i złotym, wręczanie dyplomów i ogólne podziękowania. Godzi się zauważyć, że nagrodzeni stanowili więcej niż połowę ogółu działkowców, a to znaczy, że sukcesy ogrodu są efektem nie tylko pracy zarządu, ale także aktywności wszystkich. A tych sukcesów jest sporo, ogród bowiem stale współpracuje ze szkołami, organizuje liczne akcje i zabawy dla dzieci, a ostatnio stał się grantobiorcą ARiMR.

Atmosfera uroczystości była zaiste familiarna, podano napoje i przekąski, uruchomiono grill i mimo, że na dworze był skwar bawiono się długo i świetnie.  

Bartłomiej Kozera
Prezes OZ PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.