Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zielona ściana w ROD Konwalia w Pyskowicach - 23.08.2023

Program ARiMR „Rozwój Zielonej infrastruktury poprzez wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych” stworzył dogodne warunki do pozyskania funduszy, które można było przeznaczyć na cele poprawiające funkcjonowanie ogrodów jak i ich wizerunek zewnętrzy.

Z takiego wsparcia skorzystał Rodzinny Ogród Działkowy Konwalia w Pyskowicach.  Jest to jeden z siedmiu ogrodów zlokalizowanych na terenie gminy Pyskowice. Na powierzchni 5, 5035 ha  zlokalizowanych jest 155 działek rodzinnych.

 

Zarządowi udało się pozyskać 100,000 zł. na projekt pn.„Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych – budowa zielonej ściany wraz z zakupem sprzętu wspomagającego kompostowanie na terenie ROD Konwalia w Pyskowicach”.

Zielone ściany, które są tworzone na terenie ogrodów działkowych mają za zadanie nie tylko wpływać na poprawę jakości powietrza, ale przede wszystkim tworzyć barierę ograniczającą hałas i docieranie zanieczyszczeń z pobliskich dróg.  Zarząd ROD zdecydował się na nasadzenia Trzmieliny Fortune’a na łącznym odcinku 630 mb. Plan zakładał nasadzenia co 50 cm. Aby rośliny miały zapewnione dobre podparcie wymieniono ogrodzenie, co nie również poprawiło wizualnie wygląd terenu ROD. W przyszłości działki zlokalizowane przy ogrodzeniu zewnętrznym zyskają efektowna izolacje od ulicy przy której zlokalizowany jest ROD.

              

Zakupiony został sprzęt ogrodniczy kosiarka–traktorek, który będzie wykorzystywany do pielęgnacji alei ogrodowych oraz terenu wspólnego wokół domu działkowca.

Dominika Wojciechowska 

Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.