Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 18.08.2023

Nie przegapcie najnowszego, wrześniowego numeru „działkowca”, który dostępny jest już w sprzedaży! W tym największym na rynku piśmie ogrodniczym znaleźć można wiele praktycznych inspiracji dotyczących nowoczesnego zagospodarowania działki, prezentacje ciekawych roślin i możliwości ich zastosowań. Będą też wieści z ogrodów oraz wiele innych, aktualnych tematów przystających do specyfiki ogrodów działkowych oraz polskich warunków klimatycznych!

Pnącza to wyjątkowo cenna grupa roślin, która bardzo dobrze nadaje się na działki. Są znakomitym rozwiązaniem na małe przestrzenie, gdzie rozrastając się w pionie, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie można uzyskać z nich dużą masę cennej zieleni! Wyróżniają się poza tym intensywnym wzrostem, szybkim efektem dekoracyjnym, atrakcyjnymi kwiatami, liśćmi i owocami. Polecamy najlepsze gatunki i odmiany pnączy, a także możliwości ich zastosowań na działkach!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Użytkowanie wieczyste ROD bez zmian”, „Oszczędności na odpadach w ROD”, Odwołanie organu ROD przez walne zebranie”.

● Coraz częściej występujące upały skłaniają nas do poszukiwania rozwiązań niwelujących skutki tych zjawisk. Zieleń nie tylko poprawia samopoczucie i zdrowie, ale ma także ogromne znaczenie w ograniczaniu skutków upalnej pogody. Jednym słowem, im mniej betonu – tym chłodniej i bezpieczniej. Polecamy wiele rozwiązań, pozwalających zamienić nasze działki w oazy zieleni!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Nowe Studium Warszawy zagrożeniem dla ROD − Reportaż z ROD »Czerniaków«”.

Zachęcamy do jesiennej uprawy warzyw liściowych na działkach! Po zakończeniu zbiorów warzyw ciepłolubnych, działkowe osłony można z powodzeniem wykorzystać do uprawy wielu warzyw, przede wszystkim liściowych. Doradzamy jak to zrobić oraz jakie gatunki najlepiej się do tego nadają, aby jeszcze jesienią uzyskać wspaniałe i zdrowe plony!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – sadzimy cebule kwiatowe.

● Pielęgnujemy skrzynie uprawowe.

● Polecamy probiotyczne preparaty do uprawy.

● Remontujemy i odnawiamy pokrycia dachowe.

Prace w pasiece we wrześniu.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i najzdrowsze pomidorowe specjały!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.