Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Promowanie ruchu ogrodnictwa działkowego w Białej Podlaskiej - 27.07.2023

Dzień 01 lipca 2023 r. na długo zapadnie w pamięci bialskopodlaskich działkowców oaz społeczności lokalnej. W tym bowiem dniu z udziałem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka, Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pani Anety Juszczuk oraz Prezesa Okręgu PZD w Lublinie Pana Grzegorza Kurczuka, Wiceprezesa Kazimierza Michalika i Członka Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie Pana Ryszarda Janeczka odbyły się bialskopodlaskie Dni Działkowca 2023. Na działkowe święto licznie przybyli Prezesi i Członkowie Zarządów ROD funkcjonujących na terenie miasta, działkowcy z rodzinami, instruktorzy SSI oraz społeczność lokalna. Ponadto w imprezie udział wzięli uczestnicy konkursów pn. „Najładniejsza działka 2023” i „Wzorowy ROD 2023” organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta wraz z Przewodnicząca Komisji Konkursowej Panią Lucyną Czernik.

W tym również dniu swój Jubileusz 40-lecia powstania obchodził ROD „Pod Lasem” w Białej Podlaskiej. To właśnie na terenie ROD „Pod Lasem” odbyły się zaplanowane uroczystości.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie i rolę jaką rodzinne ogrody działkowe pełnią zarówno dla działkowców, ale również dla społeczności lokalnej. Prezydent Miasta Biała Podlaska otrzymał od działkowców pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za wspieranie ruchu ogrodnictwa działkowego, natomiast laureaci pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.  Na spotkaniu wymieniono doświadczenia w rozwiązywaniu bieżących spraw i problemów związanych z funkcjonowaniem ROD oraz podsumowano osiągnięcia w unowocześnianiu infrastruktury ogrodowej.

Na zakończenie uroczystości przygotowany został poczęstunek. Zdaniem gości i uczestników impreza była nadzwyczaj udana.

Obecny na spotkaniu przedstawiciel Radia Biper fotoreporter Pan Marek Krzewicki wykonał i udostępnił  zdjęcia z uroczystości.

Magdalena Wójcicka

Dyrektor Biura Okręgu PZD w Lublinie

Szczegółowa informacja z uroczystości pod linkiem: http://www.ozpzd-lublin.pl/index.php?mod=news&id=2&idn=3117

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.